Bardzo szybko zostali rodzicami i zrobili karierę [ZDJĘCIA]

Zobacz, o kogo chodzi!

młoda mama

Pokutuje przekonanie, że nastoletnie matki nie mogą być szczęśliwe. Mówi się, że "wpadka" przekreśla szanse na karierę oraz realizację marzeń. I że przyszła młoda mama "marnuje sobie życie" oraz że "sama jest sobie winna". Wpisy na internetowych forach dyskusyjnych bezsprzecznie potwierdzają, że dla większości młodych dziewczyn perspektywa ciąży oznacza koniec świata.

Z raportu MTV opracowanego przez Millward Brown SMG/KRC wynika, że młode matki muszą zmagać się z różnymi problemami. Te najdotkliwsze to trudności finansowe – wskazało je 44 proc. ankietowanych. Poza tym często wymienia się również brak akceptacji ze strony środowiska (21 proc.), brak wsparcia ze strony rodziny i/lub ojca dziecka (19 proc.), brak możliwości kontynuacji nauki (15 proc.) oraz brak doświadczenia w wychowywaniu dziecka (12 proc.). Faktem jest, że nastoletnie matki wciąż są w naszym społeczeństwie stygmatyzowane. Badania MTV dowiodły, że 26 proc. respondentów o młodych dziewczynach, które zostały mamami, myśli w kategoriach: "dzieci rodzą dzieci”.

Tymczasem dziecko to nie koniec świata. Zobacz mamy i tatusiów, którzy pogodzili wczesne rodzicielstwo z realizacją swoich planów i marzeń  >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz