Muzyk z zespołu Sistars kolejny raz został ojcem. Dumny tata pokazuje córeczkę z zespołem Downa

Fotografia, którą Bartek Królik zamieścił w sieci wywołała lawinę komentarzy.

Bartek Królik

 

Bartek Królik znany z zespołu Sistars 7 lipca po raz drugi został tatą. Na jego Instagramowym profilu pojawiło się zdjecie z maleńką Jagodą. Post jest opatrzony hashtagami, z których wynika, że dziewczynka ma zepół Downa.

Wiadomość wywołała ogromną falę gratulacji, jednak nie tylko. Pojawiło się bowiem kilka komentarzy osób, które opisywały trud życia z dzieckiem z zespołem Downa (bynajmniej, nie z własnych doświadczeń). Jeden z nich brzmiał: Z dziecka z zespołem Downa wyrośnie dorosły, a to implikuje wiele następstw. Trzeba odwagi, siły, poświęcenia, aby podjąć ryzyko opiekowania się takim człowiekiem. Ja bym nie dał rady. W odpowiedzi padł komentarz kogoś innego: Skąd wiesz, że nie dałbyś rady? Dziecko to krew z naszej krwi, nie ma, że nie dam rady! A jak dziecko urodzi się zdrowe, a zachoruje, z czasem też byś się "wymiksował"?. Są też jeszcze inne komentarze – wypowiedzi rodziców dzieci z zespołem Downa. W tych wypowiedziach nie ma nic o trudzie, za to jest wiele o ogromnej radości z bycia rodzicem, a także o tym, że ich dzieci wiodą zupełnie normalne życie i są dobrze postrzegane w społeczeństwie.

Sam Królik z początku był pełen obaw, jednak z czasem obawy przerodziły się w optymistyczne patrzenie w przyszłość. W wywiadzie dla wp.pl muzyk mówi: Kolejny raz w swojej "człowieczej karierze" będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i z tymi "zewnętrznymi", socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa.

Redakcja Supermam życzy panu Bartkowi i maleńkiej Jagodzie duuuuuuuuuuużo zdrowia i radości życia. Czasem, by osiągnąć to drugie, wystarczy po prostu nie przejmować się ludzkim gadaniem. My, rodzice, przecież zawsze dajemy radę! Bo jak nie my, to kto?

 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

GJ.
2017-08-03 07:56:09

Dzieci są szczęściem, gratulacje rodzicom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
2017-08-01 20:38:31

Dziecko jest darem i szczęściem nie wyobrażam sobie oddac dziecko które nosilam przez 9 miesięcy pod sercem i które pokochałam od pierwszych chwil poczęcia bo jest inne....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-08-01 19:36:36

Trzeba kochać wszystkie dzieci to dar którego nie negujemy...miłość do tych małych istotek jest ogromna:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ilona
2017-08-01 19:06:58

Ludzie sa okropni :( każde dziecko jest darem i cudem. Kochana malutka i mądrzy rodzice :) Gratulacje i dużo miłości i radości życzę :* czego na pewno przy dziecku nie braknie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz