Bezdomne kobiety w ciąży

Rozczula Was widok kobiet w ciąży? Bez wątpienia! A co myślisz w momencie, kiedy widzisz bezdomną kobietę w ciąży? Czy towarzyszą Ci te same uczucia?

homeless

Rozczula Was widok kobiet w ciąży? Bez wątpienia! Prócz tego, że jest to widoczny cud miłości, cud życia i w ogóle przyszłość ludzkości, jest w tym coś magicznego. A co myślisz w momencie, kiedy widzisz bezdomną kobietę w ciąży? Czy towarzyszą Ci te same uczucia? Zapewne nie do końca. Niestety, często tak się dzieje, że te dwa stany - ciąża i bezdomność - idą ze sobą w parze. W Stanach Zjednoczonych jest 4,1 miliona samotnych matek żyjących w ubóstwie oraz ponad 2,5 miliona bezdomnych dzieci. Tam ten problem jest ogromny. W Polsce nie jest to aż tak duży odsetek kobiet, niemniej problem ten również istnieje, pomimo wciąż powstających fundacji i organizacji pomagającym bezdomnym kobietom.

Niestety, w przypadku bezdomnych kobiet pojawiają się dodatkowe problemy, głównie alkohol, narkotyki, brak prawidłowego odżywiania. Pomimo tego, wg badań, 90% dzieci bezdomnych kobiet rodzi się zdrowe (wolne od narkotyków i z prawidłową masą ciała) - na szczęście! W USA prężne działająca organizacja HPP (The Homeless Prenatal Program) bardzo aktywnie pomaga takim kobietom. Założona ponad 25 lat temu ma na celu przerwać błędne koło bezdomności, problem często przechodzący z pokolenia na pokolenie.

HPP organizuje wiele ciekawych akcji, np. piękne kartki z okazji Dnia Matki przy współudziale znanych fotografów. Starają się jednocześnie pomóc i zwrócić uwagę na ważny problem jakim jest bezdomność ciężarnych. Fotografia odgrywa tu szczególną rolę. Może pokazać piękno i siłę tych kobiet. To, że mimo bardzo trudnej sytuacji, nie poddają się i walczą. Keri Vaca to autorka zdjęć bezdomnych kobiet w ciąży. Twierdzi ona, że praca z nimi była dla niej niesamowitym doświadczeniem, że nauczyła się od tych kobiet wiele, choć myślała, że będzie zupełnie odwrotnie.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-05-20 10:35:08

re: Bezdomne kobiety w ciąży

Sorry, ale jakoś nie widzę na tych zdjęciach bezdomności... o ile temat rzeczywiście jest bardzo ważny to te ilustracje nijak do niego nie pasują... Ładne, zadbane kobiety, z makijażem ... bezdomne???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Panna_E
2015-05-19 19:52:10

re: Bezdomne kobiety w ciąży

Jeśli jest rozwód, a mąż miał kochankę, żona nie pracowała, to chyba kobiecie należą się alimenty, bo rozwód jest z jego winy. A jak jest jest w ciąży to już w ogóle, więc raczej to już jest skrajna przyczyna bezdomności kobiet.... są inne o wiele poważniejsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz