Bezdzietność z wyboru

Dawniej bezdzietność była napiętnowana, dziś, także z powodu jej obrazu kreowanego przez massmedia, bezdzietność jest nowym sposobem na życie. Kobiety mają swoich życiowych partnerów, ale nie chcą mieć dzieci. To coraz popularniejszy trend.

bezdzietna

Wybór prokreacyjny

Kiedyś bezdzietne małżeństwa uważano za nieszczęśliwe, a brak posiadania dzieci wiązano z jakąś chorobą, na którą cierpiał mąż lub żona. Dobry obyczaj nakazywał małżonkom płodzić dzieci. Współcześnie mamy możliwość wyboru prokreacyjnego –mieć albo nie mieć dzieci, oto jest pytanie! Niektóre pary coraz chętnie odpowiadają „Nie!” i nie mają żadnych kompleksów z tego powodu, nie wstydzą się swojej decyzji. To pewna rewolucja światopoglądowa. Obecnie mamy możliwość wyboru wśród różnych metod i środków antykoncepcyjnych. Popularne są zabiegi, które całkowicie uniemożliwiają prokreację. Decydują się na nie osoby, które nie tylko nie chcą posiadać więcej dzieci, ale również te, które nie chcą ich posiadać w ogóle.

 

Komentarze (11)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ohoho
2015-07-11 18:58:18

re: Bezdzietność z wyboru

Zgadzam się z Anonimem w 100%. Niech każdy żyje swoim życiem. To chyba nigdy nie będzie możliwe. Ludzie potrafią być okropni. Każdy mysli, ze wszystko wie najlepiej. Opanujcie sie i zaakceptuje wybory innych ludzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-07-11 17:27:56

re: Bezdzietność z wyboru

Artykuł jest napisany fajnie, luźno i nikogo nie ocenia. Odnoszę wrażenie, że autor próbuje przetłumaczyć ,że każdy ma prawo wybory i nie powinno się go krytykować ani oceniać. Przechodzę do komentarzy i co widzę? Trzy pierwsze komentarze, to krytyka i ocenianie, chore myślenie, na starość WSZYSTKIE będą żałować. To, że ty odnajdujesz się w roli matki, absolutnie nie znaczy, że ja też muszę. Nie chcę mieć dzieci, bo nie. Możesz nazwać to egoizmem, ale ja równie d ... obrze mogę nazwać egoizmem twoje macierzyństwo, bo dziecko było twoją zachcianką, która w końcu zamierzasz spełnić lub już spełniłaś. Nie nie przewróciło mi się w głowie, mam inne priorytety i to nie jest kariera, mi chodzi o wolność, moją osobistą wolność. Chcę podróżować, a podróżowanie i poznawanie świata z dzieckiem, jest ciężkim tematem, bo dzieci najpierw są małe i szybko się męczą, a później szkoła. Tego się nie przeskoczy. Dziecko nie pasuje do mojego trybu życia. Razem z partnerem podjęliśmy świadomą decyzję. Możliwe, że kiedyś zostaniemy sami, ale będziemy mieć swoje wspomnienia z życia, które przeżyliśmy tak jak chcieliśmy i tego nam nikt nie odbierze. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
magda22
2015-07-11 16:40:38

re: Bezdzietność z wyboru

Nie rozumiem jak można świadomie zrezygnować z bycia matką i posiadania rodziny. Kobietom w tych czasach w głowach się przewraca. Wybierają karierę zamiast rodziny. Chore myślenie.. A później, na starość będą żałować, wszystkie. Bo nie będą miały nikogo. Będą same jak palec. Nigdy nie będzie mi żal takich osób, niech zdychają w samotności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia222
2015-07-11 17:29:41

"niech zdychaja w samotnosci" - uwazam ze osoba ktora to napisala nie bedzie dobrym przykladem dla dzieci i lepiej zeby ich nie miala ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-07-11 18:08:55

A ja nie rozumiem jak możesz być taką idiotka, to jest jej wybór, jak można tak kogoś zjechać, to nie jest Twoja sprawa. Albo jesteś tak zacofana umysłowo albo masz jakieś chore kompleksy. Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że nie wszystkie kobiety chcą mieć dzieci. Paranoja, patrz na siebie i nie wciskaj się w nie swoje sprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
bla
2015-07-12 11:44:44

A ja nie rozumiem jak można pic kawę bez mleka! ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ewa
2015-07-12 12:30:43

a ja nie rozumiem, jak można napisać tak obraźliwe słowa. Myślisz, że jak Twoje dziecko dorośnie i ułozy sobie życie, to nie będziesz SAMA na starość. Proszę Cię. Litości, bo to bardzo mocnno ograniczone i schematyczne myślenie. do tego zwyczajnie puste

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
to ja
2015-07-12 13:45:49

a w ogole co to za argument, miec dzieci by nie byc samemu na starosc? to czysty egoizm! a jak ktos swiadomie nie decyduje sie na dziecko bo uwaza, ze sie nie nadaje, to jest najgorszy na swiecie i wlasnie nazywany egoistom! swiat oszalal.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ela
2015-07-11 15:49:16

re: Bezdzietność z wyboru

motyw główny- wygodnictwo, niestety jakie czasy tacy ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ela
2015-07-11 15:47:58

re: Bezdzietność z wyboru

motyw główny - wygodnictwo , niestety jakie czasy takie ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
HankRearden
2015-07-12 03:32:10

A to ciekawe, bo dla mnie owo wygodnictwo to jedyny akceptowalny sposób na życie. Twoim zdaniem marnowanie życia na coś czym nie jest się zainteresowanym ma jakiś sens?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz