BEZMYŚLE ZABAWY w zoo - matki przysuwają dzieci do klatek!

Zoo w Zamościu. Kobieta podnosi i przekłada dziecko przez barierkę, podsuwa jednej z klatek. Chce, by dziewczynka pobawiła się z dziką małpką, a może dała jej coś do jedzenia? Pracownik zoo zrobił zdjęcie tej sytuacji. Podobnych zachowań ze strony rodziców niestety nie brakuje. Brak wyobraźni, bezmyślność - tylko tak to można nazwać.

zoo

Fotka z zoo

Zamojskie zoo zamieściło zdjęcie nierozsądnej matki na swoim profilu na Facebooku. Matka przekłada dziecko przez barierkę i podsuwa do klatek, w których siedzą małpy. Choć są za klatką, to nadal dzikie stworzenia. W całym zoo pełno jest pouczeń i zakazów. Pod zdjęciem został zamieszczony ważny komentarz:

„Zdjęcie poruszone, bo wykonane „w biegu” kilka dni temu. Nie pomagają tabliczki z ostrzeżeniami, zakazami, bariery i siatki. Ludzka ignorancja jest ponad takimi barierami. W tle matka przekładająca przez barierkę swoje kilkumiesięczne dziecko, aby uścisnęło sobie łapki (?) z dorosłym samcem makaka wanderu. Nie chcemy myśleć co by się stało, gdyby zaledwie 8 kg małpa uchwyciła rączkę dziecka...  Jak na ironię matka robiła to opierając się ciałem i zasłaniając jedną z kilkudziesięciu tablic ostrzegawczych... Nie chcemy i zrobimy wszystko, aby nikt z naszych odwiedzających nie został uhonorowany Nagrodą Darwina za wykluczenie swoich genów spowodowane bezmyślnością... teraz rozumiemy, dlaczego w zoo w Rydze dookoła klatki z patasami pastuch elektryczny biegnie na zewnątrz krat - na ludzi.” (pisownia oryginalna, przyp. redakcji). Jak widać, bezmyślność kobiety ze zdjęcia nie jest odosobniona.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz