Mama ostrzega przed niewidzialnym niebezpieczeństwem

To miał być miło być rodzinne wyjście do kawiarni.

wypadek

Rodzice wychodząc z maluchem na miasto, często nie sprawdzają bardzo dokładnie, jak wygląda otoczenie, w którym malec będzie się bawił. Ufamy, że właściciel zadbał o bezpieczeństwo wszystkich gości, szczególnie tych małych. Niestety nie zawsze tak jest, przekonał się o tym mały Zayden i jego mama.

- Dziś mogłam stracić mojego Zaydena - napisała na Facebooku, publikując przerażające zdjęcia syna.

Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe, wiec rodzice baczniej obserwują, jak się bawi. Zabawa z dziećmi go rozluźnia i mu pomaga, jednak czasem chłopiec ma lęki. Niestety w tym przypadku obserwowanie miejsca zabawy z dystansu nie pomogło ustrzec się przed niebezpieczeństwem.

Mały chłopiec podczas zabawy zaplątał się w niewidoczną żyłkę od żaluzji. Pobujać się wyplątać, zaciągnął ją wokół szyi. Przerażone dziecko coraz bardziej szarpało, a żyłka się zaciskała. Choć malec był bacznie obserwowany przez rodziców i pomoc nadeszła bardzo szybko, na szyi zostały ślady. Kobieta woli nie myśleć, bo by się stało, gdyby nie obserwowała dziecka. Przestrzega też innych rodziców.

- To było kilka sekund - napisała na Facebooku. - Ciesze się, że nie skoczyło się tragicznie. Złe rzeczy mogą się dziać tak szybko. Pracuję w przedszkolu i wiem, jak niezwykle ważny jest stały nadzór nad dzieckiem.

Niewidzialne niebezpieczeństwo

Wg Amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, miesięcznie jedno dziecko umiera w wyniku uduszenia sznurkiem od żaluzji, a w ciągu ostatnich 30 lat setki dzieci się w nie zaplątało. Statystyki te spowodowały, że producenci żaluzji wprowadzają zmiany do swoich produktów. Aby podobna tragedia więcej się nie zdarzyła, rodzice muszą zdawać sobie sprawę, że mając małe dziecko, muszą być czujni 24 godziny na dobę. To od ich wyobraźni i zainteresowania zależy życie i zdrowie ich dzieci.

Czytaj też: Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy dziecko bawi się w ogrodzie >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz