Bliźnięta i dwa porody - niesamowity przypadek!

Bliźnięta urodziły się w odstępie 87 dni!

Irin Maria Jones-Elliot

Tata przeczuwał bliźnięta

Irin Maria Jones-Elliot i jej mąż Chris Eliot zadebiutowali jako rodzice trzynaście lat temu, kiedy urodziła się ich pierwsza córka Olivia, dwa lata później na świecie pojawił się jej młodszy brat Jack. Gdy Irin powiedziała mężowi, że jest w kolejnej ciąży, on przepowiedział: „Tym razem to z pewnością będą bliźnięta. U mnie w rodzinie tak jest od pokoleń”. Kobieta nie wierzyła w prorocze słowa męża, ale już na kolejnym badaniu u ginekologa okazało się, że Chris miał rację: będą bliźnięta. Radość rodziców podzielało starsze rodzeństwo - Olivia i Jack, które nie mogło doczekać się narodzin bliźniąt. 

Przedwczesny poród

W pierwszych tygodniach ciąży wszystko przebiegało prawidłowo, można powiedzieć, że bliźniaki rozwijały się książkowo. Mama czuła się dobrze, przygotowywała się na normalny poród w wyznaczonym terminie. W pierwszych miesiącach ciąży chodziła do pracy. To właśnie tam nagle źle się poczuła, szybko zabrano ją do kliniki. Stwierdzono pęknięcie worka owodniowego. Kobieta bardzo bała się o swoje dzieci. 1 czerwca 2012 roku odbył się przedwczesny poród, urodziła się Amy, była wcześniakiem, urodziła się aż 4 miesiące przed wyznaczonym terminem porodu, spędziła wiele tygodni w inkubatorze. Dziewczynka ważyła tylko pół kilograma. 

Przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego

Pęcherz płodowy pęka zazwyczaj przed porodem. Czasem, zupełnie nagle, niespodziewanie i przed ustalonym terminem porodu, dochodzi do pęknięcie pęcherza płodowego. Wody płodowe odchodzą gwałtownym strumieniem lub sączą się powoli. Płyn jest przezroczysty, bardzo łatwo można go pomylić z moczem lub śluzem, w ciągu kolejnych 24 godzin kobieta odczuwa bóle porodowe i rozpoczyna się poród. Przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego to bardzo niebezpieczna sytuacja w ciąży, która zagraża życiu dziecka, można je uratować tylko dzięki intensywnej opiece medycznej, jak w przypadku Amy. A co w tym czasie działo się z jej siostrą bliźniaczką?

Już po porodzie, a ciąża nadal trwa

Irin urodziła tylko jedno dziecko, drugie pozostało w jej łonie, ale niestety lekarze nie mieli dobrych wiadomości dla rodziców. Powiedzieli im, że obie dziewczynki mają jedynie 40% szans na przeżycie. Amy walczyła o życie w inkubatorze, a jej siostra Katie w brzuchu mamy. Mama po porodzie Amy musiała czekać 4 dni, aby w ogóle zobaczyć swoją malutką córeczkę, a dotknąć ją mogła dopiero po 5 tygodniach! Kobieta tak wspomina ten trudny czas: „Nie mogłam w pełni cieszyć się z macierzyństwa, ponieważ nie mogłam dotknąć Amy oraz nie wiedziałam, co się stanie z moją Katie.”. 

Poród drugiej bliźniaczki

Katie przyszła na świat 27 sierpnia 2012 roku, dokładnie 87 od przybyci do szpitala. Historia bliźniaczek trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. To niezwykłe bliźniaczki, różni je data urodzenia, nigdy wcześniej nie odnotowano takiego porodu ciąży bliźniaczej. Zazwyczaj daty narodzin bliźniąt różnią się kilkoma minutami, jeśli pierwsze urodziło się tuż przed północą, a drugie kilka chwil po północy, to dzieci urodziły się innego dnia, ale jeszcze nigdy nie odnotowano, aby odstęp między narodzinami bliźniąt liczył kilka miesięcy!

Dziś dziewczynki czują się dobrze, a rodzice są z nich bardzo dumni. 

md

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz