Poznaj bliźnięta o różnym kolorze skóry! [ZDJĘCIA]

Szanse, że każde z dzieci odziedziczy inny kolor skóry i włosów po jednym z rodziców zdarzają się tylko w dwóch przypadkach na milion.

bliźnieta o różnym kolorze skóry

Życie zaskoczyło Alison Spooner i jej partnera, Deana Durranta aż dwukrotnie. Po narodzinach pierwszych córek w 2001 roku okazało się, że mała Lauren ma niebieskie oczy i rude włosy po mamie, a Hayleigh ma ciemną skórę i ciemne włosy po tacie. Sytuacje, w których każde z bliźniąt dziedziczy cechy po jednym z rodziców nie zdarzają się często. Kiedy więc 7 lat później Alison ponownie zaszła w ciążę znajomi żartowali, że sytuacja może się powtórzyć. Tym razem bliźniaczki pojawiły się na świecie przed terminem i miały różny kolor skóry! Mała Miya odziedziczyła wygląd po tacie, a Leah po mamie.

Sytuacje, w których tym samym rodzicom rodzą się dwukrotnie bliźnięta są bardzo rzadkie. Jednak szanse, że każde z dzieci odziedziczy inny kolor skóry i włosów po jednym z rodziców zdarzają się tylko w dwóch przypadkach na milion. To zjawisko genetyczne ma miejsce tylko wtedy, gdy dwa oddzielne jajeczka zostają zapłodnione przez różne plemniki, w przeciwieństwie do bliźniąt jednojajowych, które rodzą się w wyniku podziału zapłodnionej komórki jajowej.

„Kiedy dziewczynki urodziły się, nie oddychały prawidłowo i zostały zabrane na oddział. Dopiero gdy miały 5 dni mieliśmy okazję zobaczyć je, gdy leżały obok siebie. Od razu było widać, że jedna jest ciemniejsza od drugiej.” – wyjaśniła Alison, mama dziewczynek.
Para jednoznacznie potwierdza, że ich rodzina jest wyjątkowa. „Nie sądziłem, że sytuacja się powtórzy.” – zakończył tata bliźniaczek.

Zobacz zdjęcia wyjątkowego rodzeństwa!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz