Boisz się zdecydować na kolejne dziecko? Te zdjęcia sprawią, że zmienisz zdanie! [FOTO]

Dlaczego warto mieć więcej niż jedno dziecko? Te zdjęcia to pięknie ukazują!

rodzeństwo

Rodzice często obawiają się, że pojawienie się kolejnego dziecka w rodzinie, zmieni życie pierworodnego potomka już na zawsze. Będzie się on czuł niepewnie i nieszczęśliwie, straci poczucie bezpieczeństwa, będzie cały czas obrażony i zgorzkniały. Będzie mu się wydawało, że rodzice już go nie kochają, przez co znienawidzi młodsze rodzeństwo. Jednak najczęściej obawy te są zupełnie bezpodstawne.

Pojawienie się kolejnego dziecka w rodzinie jest dużą zmianą w życiu starszego rodzeństwa. Często dzieci potrzebują czasu, by zaadoptować się do nowej sytuacji. Najczęściej jednak reagują bardzo pozytywnie, a rola starszego brata/siostry bardzo im się podoba. W maluszku, który na razie tylko leży i macha rączkami widzą partnera zabaw i najlepszego przyjaciela. Przez wspólne lata nawiązuje się między nimi więź, która potrafi przetrwać nawet największe trudności.

Zobacz piękne zdjęcia Capturing Joy Birth Services, by przekonać się, jaką radość starszemu rodzeństw sprawia pojawienie się nowego członka rodziny.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz