Bycie MAMĄ - w tej sprawie nic się od lat nie zmienia

Dawno temu zagubione zdjęcia Kena Heymana pokazują to, co pozostało niezmienne w macierzyństwie od 50 lat.

mamy

Mamy są wciąż tak samo zajęte, tak samo potrafią radzić sobie z wieloma rzeczami na raz, tulą i kochają tak samo swoje dzieci od wieków, z takim samym oddaniem na całym świecie. Macierzyństwo jest po prostu uniwersalne.

Prawdziwy skarb nie zawsze musi być zakopany głęboko pod ziemią. Fotograf Ken Heyman odkrył, że zapomniane pudełka na szpargały mogą kryć absolutne cuda. Jego były agent poprosił go o zabranie swoich rzeczy z magazynu przeznaczonego do zamknięcia. To wtedy 83-letni fotograf znalazł pudełko zatytułowane "Matki", wypełnione pięknymi obrazami kobiet i ich dzieci.

50 lat temu wykonał serię zdjęć do nominowanego do nagrody Pulitzera albumu zatytułowanego „Rodzina”, który współtworzył z antropolożką Margaret Mead - jego byłą profesor, następnie bliską przyjaciółką. Heyman na swojej stronie internetowej wyjaśnia, że Margaret Mead zaprosiła go na Bali, gdzie rozpoczął robienie zdjęć, a potem pracował, realizując ten jakże wdzięczny temat - matek i dzieci, podróżując po ponad 60 krajach.

Chociaż Heyman opublikował zdjęcia prawie 50 lat temu, matki na nich są zupełnie takie same jak dziś - skupione na swoich pociechach, patrzące z miłością, czułe. To kolekcja, którą na pewno warto pokazać, co też za portalem Huffington Post.com niniejszym czynimy.

Miłego oglądania!

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz