Cassidy Hooper - dziewczynka bez nosa i oczu

Dziewczynka urodziła się z poważną wadą wrodzoną, która nie została zdiagnozowana w ciąży. Dziś Cassidy ma 16 lat i mówi, że w życiu nie chodzi o to, aby coś było proste, ale aby było możliwe.

Cassidy Hooper

Susan Hooper i jej mąż Aaron długo starali się o dziecko. Byli przeszczęśliwi, kiedy Susan zobaczyła dwie kreseczki na teście ciążowym. Wszystkie badania w ciąży wychodziły dobrze, rodzice z utęsknieniem czekali na swoje wymarzone dziecko. Dopiero w czasie porodu dowiedzieli się, że ich córeczka ma poważną wadę wrodzoną. To dla nich i dla lekarzy był prawdziwy szok – wszyscy spodziewali się zdrowej dziewczynki. Urodzenie chorego dziecka to zupełnie nowa i nieoczekiwana sytuacja życiowa, rodzicie nie mieli żadnych szans, by się do tego przygotować. Od razu pojawiło się pytanie, jak sprostać trudom wychowania i czy w ogóle będzie kogo wychowywać, czy dziecko z taką wadą wrodzoną przeżyje?

Cassidy urodziła się bez nosa i bez oczu. Lekarze pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem. Dziewczynka od początku była silna i wyrażała wielką wolę życia. Cassidy musiała przejść przez wiele operacji. Dziś pokonuje wszystkie przeszkody, nie tylko te fizyczne, ale również te związane z relacjami z innymi ludźmi. Nie raz zdarzyło się, że dziewczynka była wyśmiana przez rówieśników. Cassidy wygląda inaczej, ale jest silna, odważna i śmiało sięga po marzenia. Czerpie z życia pełnymi garściami, bycie niewidomą nie jest dla niej przeszkodą do bycia szczęśliwym człowiekiem. Wiele osób może jej pozazdrościć optymizmu.

Gdy Cassidy skończyła 16 lat, dostała niesamowity prezent od lekarzy: nos. Od tej chwili mogła oddychać jak inni ludzie i czuć zapachy! Nastolatka chodzi do szkoły tańca dla niewidomych, jest w zespole lekkoatletycznym i jest cheerleaderką. Cassidy stała się inspiracją dla wielu osób z całego świata, powiedziała: „Dla mnie nic nie musi być proste – wystarczy, jeśli jest to możliwe.”. Wato zapamiętać to zdanie!

md 

>>>

Zobaczcie zdjęcia w galerii!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz