To dziecko zaczęło chodzić zaledwie kilka minut po narodzinach! [VIDEO]

Dzielna dziewczynka i jej umiejętności są traktowane jak prawdziwy cud. Tymczasem...

małe dziecko chodzi

Rozwój dziecka uzależniony jest od wielu czynników. Jedne maluchy dużo szybciej niż inne uczą się raczkować, chodzić czy mówić, a drugim zajmuje to więcej czasu. Jednak bez względu na to, w jakim tempie dziecko pokonuje kolejne kamienie milowe rozwoju, nie jest to powód do obaw. Najczęściej dzieci zaczynają chodzić około 12 miesiąca życia, ale pewien noworodek urodzony w jednym ze szpitali w Rio Grande do Sul w Brazylii postanowił ustanowić prawdziwy rekord. Dziewczynka urodzona zaledwie kilka minut wcześniej miała zostać wykąpana przez pielęgniarkę, gdy doszło do sytuacji, która zszokowała personel szpitala.

Niesamowity moment został uwieczniony telefonem. Na filmiku noworodek trzymany przez pielęgniarkę jedną ręką zaczyna przebierać nogami tak, jakby chciał samodzielnie gdzieś pójść! Dziewczynce udaje się przejść pewien dystans, który palcem pokazała trzymająca ją kobieta. Kiedy pielęgniarka próbuje położyć dziecko, by przygotować je do kąpieli, noworodek nie daje za wygraną i znów poruszając nogami „podnosi się” do pozycji stojącej i próbuje iść. Jak to możliwe?

Podczas gdy dla jednych „chodzący” noworodek dla cud inni uważają, że to odruch prymitywny, który pojawia się podczas narodzin. Chociaż noworodek nie jest w stanie samodzielnie podtrzymać ciężaru swojego ciała, trzymany ze stópkami dotykającymi twardej nawierzchni może próbować chodzić, stawiając jedną nóżkę za drugą.

By przekonać się, jak bardzo niesamowity jest to widok, zobacz nagranie, które obejrzało już ponad 50 milionów użytkowników! >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz