Fotografie, które pokazują piękno kobiecych ciał po porodzie [FOTO]

Autorki sesji chciały, by ich bohaterki dobrze poczuły się we własnych ciałach i zrozumiały, że macierzyństwo zmieniło je na lepsze.

ciało po ciąży

Aimee i Jenna Hobbs to fotografki, które zajmują się wykonywaniem rodzinnych zdjęć. Kobiety są szwagierkami i same doczekały się dużych rodzin. Aimee ma dwóch synów w wieku 8 i 7 lat oraz dwoje dorosłych pasierbów. Z kolei Jenna ma 2-letnie bliźnięta, chłopca i dziewczynkę, 4-letnią i 7-letnią córkę, a obecnie jest w kolejnej ciąży. Wykonując zdjęcia tysiącom rodzin kobiety zauważyły niepokojącą tendencję. Coraz więcej mam rezygnowało z uczestnictwa w rodzinnych sesjach, a jeśli już się na nie decydowały to wybierając fotografie do oprawienia unikały ujęć, na których były obecne.

„Widok mam celowo lub nieumyślnie usuwających się z obrazu własnej rodziny był bardzo przykry.” – przyznały kobiety.

W odpowiedzi na to niepokojące stanowisko fotografki postanowiły stworzyć serię zdjęć „Piękno Matek”. Każdego lata fotografują 15 matek, które do zdjęć pozują same, z dziećmi lub krewnymi. Oprócz zdjęć rozmawiają z kobietami, by usłyszeć ich często zadziwiające historie.

„Chciałyśmy uchwycić prawdziwe piękno matek. W mediach często naciska się na matki, by szybko wróciły do swoich figur przed porodem. Chciałyśmy to przerwać i uhonorować je takimi, jakimi są, bez względu na to czy urodziły dziecko 4 tygodnie przed sesją czy 14 lat.” – powiedziała Jenna. „Poród i macierzyństwo zmieniają nas fizycznie i emocjonalnie. Pozostawiają blizny, zmieniają nasze figury i umysły.”.

Jenna i Aimee miały nadzieję, że ich sesje wpłyną na fotografowane mamy, którą zobaczą swoje niedoskonałości w zupełnie innym świetle. Chciały zainspirować kobiety, by pokochały same siebie, poczuły się pięknie we własnej skórze i zrozumiały, że macierzyństwo zmieniło je na lepsze. Z kolei ze strony oglądających zdjęcia liczyły, że poszerzą oni swoją definicję piękna i dostrzegą, że ma ono różne kształty i rozmiary.

„Im więcej osób to zobaczy, tym normalniejsze to się stanie.” – zakończyły.

Na następnych stronach zobacz zdjęcia pięknych matek! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz