Jak wygląda ciąża z jednym dzieckiem w porównaniu do ciąży z bliźniętami? Zobacz zdjęcia dokumentujące każdy etap! [FOTO]

Kolejna mama pokazuje, jakim wyczynem jest donoszenie ciąży z bliźniętami. Kobieta przeszła długą drogę, zanim mogła cieszyć się macierzyństwem.

Janet E Gorman

Janet E Gorman to amerykańska artystka i fotografka. Kobieta i jej mąż przeszli długą drogę, by zostać rodzicami. Janet dwukrotnie poroniła, przeszła operację macicy i wiele zabiegów w walce z niepłodnością. Ostatecznie zgłosiła się do lekarza, który zdiagnozował u niej zespół policystycznych jajników. Choroba ta objawia się zaburzeniami hormonalnymi, które wpływają na funkcjonowanie jajników, a w konsekwencji mogą prowadzić do kłopotów z zajściem w ciążę. Kiedy para otrzymała od lekarza „zielone światło” rozpoczęła starania o dziecko z pomocą zabiegu inseminacji wewnątrzmacicznej. Konieczne były cztery próby, by ostatecznie Janet odkryła, że spodziewa się dziecka. W 2012 roku na świat przyszła ich pierwsza córka, a małżeństwo uznało, że musi spróbować ponownie. Półtora roku później para ponownie udała się do lekarza. Tym razem pięć prób inseminacji wewnątrzmacicznej okazało się nieskutecznych, a specjalista uznał, że zapłodnienie in vitro to jedyna szansa na kolejną ciążę. Kiedy córka Janet skończyła dwa latka kobieta dowiedziała się, że znowu spodziewa się dziecka. Tym razem pod sercem nosiła bliźnięta. Chłopiec i dziewczynka na świat przyszli w 34. tygodniu ciąży.

„Razem z mężem dalej jesteśmy zaskoczeni przez co musieliśmy przejść, by mieć tak wspaniałe dzieci. Nie zmieniłabym niczego. Trójka naszych dzieci to cały mój świat. Są prawdziwymi cudami, których nie byłoby, gdyby nie postęp w medycynie reprodukcyjnej. Z tego powodu jesteśmy bardzo wdzięczni.” – zakończyła Janet.

Kobieta postanowiła podzielić się zdjęciami z przebiegu swoich obu ciąż. Do fotografii dołączyła wyniki badań USG, które przedstawiają jej dzieci na różnych etapach rozwoju >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz