Co można robić z Maluchem w jesienne popołudnia?

Oto garść propozycji na te krótkie dni, która pozwoli Ci je wykorzystać jak najlepiej!

jesień kalosze

Pogoda za oknem jeszcze w tamtym tygodniu rozpieszczała. Prowadząc dziecko rano do przedszkola czy szkoły Mamusie drżały na samą myśl, czy jest im ciepło, a odbierając je, zapewne zastanawiały się, gdzie rano miały głowę. Mimo, że dzień zdecydowanie był krótszy, jakoś nam to nie przeszkadzało i z przyjemnością wystawialiśmy nosa za drzwi.

Zobacz też: Jak zadbać o komfort dziecka na spacerze?

Jednak słońce zmieniło się na szarą rzeczywistość. Warto jednak nie rezygnować z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - w końcu to hartowanie i przyzwyczajanie do naszej polskiej aury jest częścią każdego dzieciństwa. Co zatem można robić w takie dni jak dziś i jednocześnie zapewnić dziecku nieco powietrza?

Nie odpuszczaj spacerów!
Zaplanuj krótką, ale pełną rozrywki trasę. Zbierajcie razem kasztany, liście i obserwujcie zmieniającą się pogodę. Zwracaj dziecku uwagę na to, jak zmienia się przyroda wraz ze zniknięciem słońca za horyzontem. Pamiętaj też o odpowiednim ubiorze - na wszelki wypadek spakuj dodatkową kamizelkę albo kocyk do wózka. Przyda się, gdy nagle się ochłodzi.

Zorganizuj konkurs
Aby nie paść z nudów podczas nużącego spaceru, warto też zadbać o odrobinę rozrywki. Spróbuj opowiedzieć dziecku historię, która niekoniecznie musi być prawdziwa, o wcześniejszym wyglądzie parku czy o wyimaginowanych bohaterach, które mogłyby tam zamieszkiwać. Spróbuj pobudzić jego wyobraźnię! To świetna zabawa!

Polecamy też: Spacery w kolorach jesieni!

Postaw na kolorowe kalosze i parasole
Kiedy można zostać w ciepłym domu, dosyć ciężko się zmusić aby ruszyć się z kanapy. Zamiast oglądać kolejną bajkę na Netflixie, zabierz dziecko na... skakanie po kałużach. Zadbaj o odpowiednie, nieprzemakalne kalosze, czapkę i parasol, a zabawa na pewno będzie przednia. Nie pamiętasz już jak sami byliśmy dziećmi?

Poszukajcie razem skarbów jesieni!
Liście i kasztany to nie jedyne skarby, których można poszukiwać w jesienne popołudnia. Spróbuj na przykład poszukać jarzębiny albo żołędzi. Można z nich zrobić korale. Albo ludziki. Tylko Twoja wyobraźnia Cię ogranicza.

Zabawa w chowanego? Bazę? A może klasy?
Dopóki mocno nie wieje, można spędzić trochę czasu na placu zabaw albo urządzić sobie własny. Pamiętaj, że dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu dla zdrowia. Warto jednak sprawdzać poziom zanieczyszenia w okolicy, aby na bieżąco monitorować stan powietrza.

Niemniej warto pobyć razem z dzieckiem godzinę, do dwóch na powietrzu. Zamień kanapę na spacer i nie zapomnij o odpowiednim ubraniu, a z pewnością będziecie się bawić naprawdę wyśmienicie!

Jakie jeszcze macie sposoby na spędzanie jesiennych dni na świeżym powietrzu? Zainspirujcie nas w komentarzach!

 

AK

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kaśka
2018-10-27 12:26:45

Wieczory są długie i szybko robi się ciemno, a nie chcę, żeby dzieciaki siedziały non stop przed tv więc wymyślam wspólne zabawy, np. gramy w gorącego ziemniaka. Dostały grę od babci i nawet nie przypuszczałam, że się tak wciągną :) Trzeba odpowiadać na pytania na czas, nauka przez zabawę, czyli przyjemne z pożytecznym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz