Co można wyczarować z dziecięcych rysunków? Prace córki i mamy

Eva maluje z mamą. Wyznacza proporcje, dobiera kolory, wykonuje główny szkic, a mama zajmuje się resztą. Dziecięce rysunki są naprawdę inspirujące. Zobacz świat oczami córki i mamy.

Ruth Oosterman

Kanadyjska artystka Ruth Oosterman współpracuje ze swoją trzyletnią córeczką Eve. Jak wygląda ta współpraca? Zaczyna córka i maluje, co się jej podoba i dowolną techniką. Mama niczego jej nie narzuca i pozwala na pełną dowolność. Gdy Eva skończy, do akcji wkracza Ruth. Artystka maluje szybko, tak jak ponosi ją wyobraźnia, czasem pyta córeczkę, co chciała namalować. Szkic córki to główny szkic obrazu i jest on bazą do dalszej części. To kreski postawione przez córkę stanowią proporcje obrazu. Ruth poskreśla, że jej córka maluje lub rysuje bez instrukcji od niej. Twórczość dziecka inspiruje ją do dalszej pracy, wykańczania obrazu. Ruth twierdzi, że dla artysty praca z dzieckiem daje wiele możliwości i pozwala na zupełnie inne spojrzenie na świat. Ruth powiedziała: „Moja córka przypomina mi jeszcze raz, co to znaczy malować jak dziecko, pozwala mi spojrzeć na świat oczami dziecka”. 

Malowanie to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Przyjrzyj się rysunkom Twojego dziecka, może zobaczysz w nich zupełnie inny świat? 

Zobacz DALEJ, co można wyczarować z dziecięcych rysunków. 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz