Jak organizować sobie czas we dwoje, gdy dziecko już śpi, a Wy nie macie na nic ochoty?

Wieczory we dwoje prawie nie istnieją? Prawie nie funkcjonujecie jako małżeństwo, bo prawie wyłącznie jesteście mamą i tatą? Czy da się coś z tym zrobić? Czy czas tylko we dwoje można odzyskać?

rodzice

Romantyzm niewątpliwie jest trudny tuż po tym, gdy urodzi się dziecko. Z czasem jest jeszcze gorzej – nieprzespane noce, wczesne poranki, intensywne dni, cała masa sprzątania. Potem dochodzi obowiązkowe gotowanie obiadów, a potem kolejne dziecko i jazda bez trzymanki. Czy w tym szaleństwie możemy być tylko we dwoje jak dawniej?

ZOBACZ: Jeszcze nie ma trzydziestki, a już ma piątkę dzieci. I własny biznes! To jest Supermama!

Dobry plan

Wiesz, dlaczego wszystko się sypie i wiecznie na nic nie masz czasu? Właśnie dlatego, że nie masz planu. Zamiast myśleć codziennie, co kiedy zrobić na obiad, myślcie o tym wspólnie całą rodziną w niedzielę lub w sobotę. Rób zakupy raz w tygodniu, a na bieżąco dokupuj tylko produkty takie jak chleb czy szynka. Zakupy oczywiście powinnaś robić adekwatnie do planów obiadowych tak, by nic nie zostawało i się nie psuło. W ten sposób zyskujesz ponad godzinę dziennie. Uwijaj się ze wszystkim maksymalnie szybko i nie zostawiaj gotowania na drugi dzień na wieczór – obiad na wtorek róbcie w poniedziałek po pracy – angażujcie do tego starsze dzieci, a z młodszymi bawcie się w czasie gotowania. Niech ciastolina udaje ciasto, a woda będzie najlepszą przyprawą!

Wchodzisz do domu? Wyłącz Fejsa!

Złota zasada posiadania czasu to wyłączone media społecznościowe. Jeśli chcesz mieć czas dla siebie i męża, odłącznie się od internetu. Tak po prostu.

ZOBACZ: Ojciec ośmieszył syna na Facebooku, zamieszczając jego nagie zdjęcie

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz