Czyste mieszkanie i dzieci - czy to możliwe?

Wiele osób uważa, że skoro w domu są dzieci, to już można na zawsze pożegnać się z porządkiem. Niekoniecznie!

porządek w domu

Gdy pojawiają się dzieci w domu, nagle na wszystko brakuje czasu; do tego stopnia, że czasami nie potrafimy go wygospodarować nawet na utrzymanie mieszkania w czystości, a co dopiero dla siebie. Czy zatem jest możliwe, aby te dwa pojęcia: dzieci i porządek szły ze sobą w parze?

Okazuje się, że wcale nie jest to niemożliwe. Wymaga to jednak dużej samodyscypliny i zaparcia, a także wprowadzania stopniowo nawyków, które zdecydowanie ułatwią to zadanie.

Na bieżąco

Dokładnie tak! Nie pozwól, aby stos wyjmowanych z pudła po kolei od tygodnia zabawek zagradzało ci przejście do pokoju dziecka. Pilnuj, aby zabawki sprzątane były po każdej zabawie, a talerz umyty lub schowany do zmywarki po każdym posiłku. Unikniesz sytuacji konieczności umycia i sprzątania wszystkiego na raz, a z dzieckiem w domu zdecydowanie ciężko jest znaleźć na to czas.

Sprzątajcie razem

Zamień nudny obowiązek w zabawę, by wkrótce weszło to maluchowi w nawyk. W dodatku nauczy się samej tej czynności, a w przyszłości zaoowocuje to niezastąpionym pomocnikiem w domu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz