Czym poić maluszka?

Pamiętaj, że odporność dziecka w czasie jesieni wzmocnią nie tylko probiotyki, prebiotyki czy mleko mamy, ale również woda.

dziecko

By najbliższe miesiące Twoje dziecko spędziło w pełni sił, konieczne jest właściwe hartowanie  organizmu. Dzięki właściwemu nawodnieniu maluch będzie mniej podatny na choroby oraz szybciej poradzi sobie z nagłą infekcją.

… poprawia samopoczucie

Twój maluszek potrzebuje niewiele mniej wody od Ciebie. Pamiętaj jednak, że organizm dziecka  znacznie gwałtowniej reaguje na zaburzenia gospodarki wodno - elektrolitowej. Niedobór płynów, a co za tym idzie wolniejsze usuwanie toksyn, niewątpliwie odbiją się na gorszym samopoczuciu malucha. Deficyt wody, który rozpoznasz po rozdrażnieniu, płaczu bez łez, zaparciach oraz suchości błon śluzowych, jest szczególnie groźny zarówno w lecie, jak i w zimie, gdy stosunkowo łatwo doprowadzić do przegrzania organizmu.

...oczyszcza organizm

Usuwanie toksyn oraz związków przemiany materii następuje na drodze wydalania ich z organizmu wraz z moczem i potem. Gdy w diecie brakuje wody szkodliwe substancje nie przedostają się na zewnątrz, lecz są magazynowane między innymi w wątrobie, tkance tłuszczowej, mięśniach oraz…mózgu. Co więcej niedobór płynów znacznie obciąża nerki, w których bardzo szybko zaczyna zalegać osad.  Z czasem może on przekształcić się w kamienie, których usunięcie będzie w najlepszym wypadku wymagało żmudnego leczenia farmakologicznego.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz