Czym smarować dziecku chleb?

Lepiej zupełnie zrezygnować ze smarowidła, niż smarować byle czym.

chleb z masłem

Sprawa, wydawałoby się, prosta jak bułka z masłem. Ale czy którakolwiek z Was, drogie Supermamy, nie zawahała się choć przez chwilę, kiedy pierwszy raz robiła swojemu smykowi prawdziwą kanapkę?

Tłuszcze są w diecie dziecka bardzo potrzebne. Powinny one zaspokajać około 35% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Zalicza się do tego także tłuszcze zwierzęce.

Idziesz do sklepu, a tam zatrzęsienie rozmaitych kolorowych pudełek z margarynami w środku. O uszy obiło Ci się pewnie, że margaryna zdrowa, nietucząca, bez cholesterolu. Przecież roślinne tłuszcze nie mają cholesterolu. Pudełkowe margaryny są naszpikowane witaminkami. I mają te swoje opakowania bardzo apetyczne. I nazwy kuszące.

Tak, nie mylisz się, jest w powyższym sporo ironii, bo sytuacja wcale nie przedstawia się tak różowo. Margaryny mogą być względnie zdrowe, ale wyłącznie te miękkie, najmniej przetworzone. Margaryna nieszkodliwa to ta bez konserwantów, polepszaczy i przedłużaczy terminu ważności.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MamaMia
2015-01-24 17:05:11

re: Czym smarować dziecku chleb?

Tak, sklepowe smarowidła potrafią być strasznie oszukane... Nawet nasz kot - wybitny smakosz maseł - nie chce ruszyć większości... Najlepsze są takie przywiezione ze wsi od wujka, jeśli nie mam możliwości pojechać po dostawę to zamawiam z LokalnyRolnik.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz