Czym zajmuje się gosposia?

Na pewno kojarzysz seriale rodem z Ameryki, gdzie bogaci ludzie zajmują się jedynie romansami i intrygami. Ich domami zajmują się gosposie wraz z całym zastępem służby. Któż normalny mógłby sobie na to pozwolić? Otóż okazuje się… że każdy z nas! Czym dla Ciebie może zająć się gosposia?

Realna potrzeba czy kaprys leniwych?

Wyobraź sobie sytuację: wracasz do domu po kilku godzinach w pracy, a szef był dziś naprawdę wymagający i wciąż zlecał Ci nowe zadania. A może cały dzień biegałaś od jednego punktu na mieście do drugiego i załatwiałaś różne sprawy? W obu przypadkach jedyne o czym marzysz to gorąca kąpiel i relaks z książką lub seans filmowy… A tu czeka na Ciebie jeszcze sterta prania, brudna łazienka i zlew pełen nieumytych naczyń!

Chyba każda kobieta miała niejeden taki dzień w swoim życiu. Niektóre panie pokonają niechęć i wezmą się za porządki, drugie natomiast poddadzą się i przesuną obowiązki na kolejny dzień. Niestety, to nic nie zmieni, bo te problemy same się nie rozwiążą: pralka sama się nie włączy, łazienka nie rozbłyśnie czystością, a naczynia magicznym sposobem nie znajdą się w szafce gotowe do ponownego użycia.

Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie osoby, która pomoże nam w prowadzeniu domu - czyli gosposi. Nie lubisz sprzątać, a może po prostu nie masz na to czasu? Nieważne – niezależnie od przyczyn, dla których szukasz pomocy w prowadzeniu domu, możesz ją znaleźć na www.pracedomowe.pl. Znajdziesz tutaj setki ogłoszeń z Twojej okolicy! Możesz wybierać oferty według własnych wytycznych: sprzątanie w Warszawie, mycie okien w Katowicach czy koszenie trawy w Poznaniu? Znajdziesz tu odpowiedź na każdą z tych potrzeb!

Gosposia czy sprzątaczka?

No dobrze, wiesz już, że potrzebujesz wsparcia. Zastanów się więc, do jakich zadań - bo gosposia a sprzątaczka to dwa zupełnie inne zawody!

Już sama nazwa „sprzątaczka” wskazuje na fakt, że dana osoba zajmuje się czyszczeniem, zamiataniem, sprzątaniem. Może równie dobrze wykonywać swoją pracę w czyimś domu, jak i w biurowcu. Z zasady osoby zajmujące się jedynie porządkami nie przywiązują się do danego miejsca – trzeba posprzątać i… już. Dlatego też często zdarza się, że bibeloty na półkach są ledwo otarte, a na panelach zostały smugi. Najważniejsze jest, żeby był porządek i żeby zdążyć na czas!

Gosposia natomiast zatrudniana jest jedynie w mieszkaniach, domach – miejscach, w których żyjemy. Zajmuje się nie tyle sprzątaniem, co dbaniem o naszą przestrzeń. Wkłada w każde ze swoich zadań odrobinę serca, a osoba ją zatrudniająca na pewno jest w stanie to zauważyć. Pani domu dba o Twoje mieszkanie jak o swoje, bo tak też je traktuje. Na pewno w tym momencie oczyma wyobraźni widzisz sceny z zagranicznych seriali, kiedy gosposia mknie otworzyć drzwi, odbiera dzieci z przedszkola, układa poduszki na wersalce. Dokładnie o to chodzi!

Jakie obowiązki możemy więc powierzyć swojej pani domu? Tak naprawdę wszystko zależy tylko od tego, na co się umówimy z naszą gosposią! Możemy zlecić jej nie tylko porządki w domu, ale również zakupy, odebranie poczty czy podlewanie roślin. Pani domu może prasować dla nas ubrania, gotować obiady, kosić trawnik. 

Podstawą współpracy z gosposią jest zaufanie – wpuszczając ją do swojego domu, pozwalamy, by dbała także i o nas. Nie jest ona częścią służby, sprzątającej Twoje mieszkanie. Staje się częścią Twojej rodziny i Twojego życia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz