Czytaj etykiety DAŃ GOTOWYCH dla dzieci

Rozszyfrujmy, co producent chciał nam powiedzieć, a co ukryć, pisząc etykietkę. Na pierwszy ogień idą wszędobylskie cukry.

dziecko je

Dopóki karmisz dziecko wyłącznie piersią, sprawa ta Ciebie nie dotyczy. Kiedy jednak przychodzi czas na sięgnięcie po gotową mieszankę, zupkę ze słoiczka czy kaszkę, pewien gest może, niestety, doprowadzić do zmrożenia krwi w żyłach. Jest jednak niezbędny. Chodzi o nawyk zapoznawania się z tym, co znajduje się na odwrocie opakowań - z treścią składu na etykiecie.

Mamy! Musimy nauczyć się świadomie odczytywać składy produktów! Okazuje się bowiem, że nierzadko to, co znajduje się w jedzeniu dla niemowląt i dzieci to istna tablica Mendelejewa. Chemia nie zawsze oznacza samo zło, ale skąd mamy wiedzieć, co je nasze dziecko, skoro nie wszystkie, a śmiem twierdzić, większość z nas, nie jest z zawodu chemiczkami lub technologami żywienia? Stwórzymy więc specjalny wykaz, swoiste kompendium wiedzy o najpopularniejszych składnikach produktów żywieniowych dla niemowląt i dzieci.

Na pierwszy ogień pójdą wszędobylskie cukry. I co my tu mamy? Laktoza, maltodekstryna, syrop glukozowo-fruktozowy, glukoza i o zgrozo – sacharoza, czyli zwykły biały cukier. Zapewne można znaleźć coś jeszcze, ale skoncentrujmy się na tych najczęściej spotykanych.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ewa
2015-04-13 09:08:15

re: Czytaj etykiety DAŃ GOTOWYCH dla dzieci

Współczuje dzieciom którym podaje się tego typu jedzenie. Sama odczułam na sobie skutki pokarmów z maltodekstryną. Są okropne bóle i problemy z układem pokarmowym. Tymczasem to świństwo jest już w jedzeniu dla kilkumiesięcznych dzieci. Ja wiem co mi szkodzi i sobie poradzę a kilkumiesięczne dziecko nie powie tylko będzie cierpiało. Tak samo może być z innymi substancjami, dlatego tego typu produkty dla dzieci nie powinny być dopuszczone do obiegu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kazara
2014-11-13 20:58:43

re: Czytaj etykiety DAŃ GOTOWYCH dla dzieci

Nie wyobrażam sobie nie czytać etykiet nigdy nie podaje moim dzieciom nic przed przeczytanie składu i zawsze przed zakupem produktu do domu czy dla dzieci czy dla nas czytam etykiety i każdy powinien tak robić!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz