Dawne zwyczaje matek - kiedyś normalne, dziś zatrważają! (PATOLOGIA?)

Co pokolenie, to inne zwyczaje rodziców. Może nieraz dostałaś klapsa, podawano Ci wódkę na ząbkowanie i Aviomarin przed wycieczką szkolną? Ciesz się, że w ogóle przeżyłaś. Poniżej kilka zwyczajów stosowanych przez naszych rodziców, które już dawno przeszły do lamusa - miejmy nadzieję!

mama i dziecko

Samochodem bez fotelika

Kto 30 lat temu słyszał o fotelikach samochodowych? Dzieci podróżowały na kolanach mamy, siedziały na tylnym siedzeniu, a pasy zapinano im dopiero, jak do nich dorosły. Dziś za brak fotelika samochodowego lub za niezapięte pasy u dziecka, można dostać wysoki mandat. Mamy zatrzymują się na karmienie piersią, kiedy 30 lat temu mamy karmiły w czasie jazdy. Skąd te radykalne zmiany? Otóż kiedyś było dużo mniej samochodów niż obecnie, a słowo autostrada było pojęciem po prostu kosmicznym. Syrenka, Maluch lub nawet Polonez nie wyciągały tyle, co dziesiejszy Mercedes czy BMW. Pojawiły się także możliwości przeprowadzania testów, które pokazują, co dzieje się podczas wypadku nawet przy małej prędkości, gdy dziecko w aucie jest niezabezpieczone. Dzisiejsza wiedza nie pozwala nikomu na nierozwagę i narażanie życia maluchów.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Justyna
2015-09-01 15:03:24

re: Dawne zwyczaje matek - kiedyś normalne, dziś zatrważają! (PATOLOGIA?)

Juz bez przesady... Z niektorymi metodami sie nie zgadzam - fakt jazda bez fotelika. Ale wszyscy żyliśmy w tamtych czasach i zyjemy do tej pory. Bez klapsa nie da sie wychowac dziecka. RodZice którzy decyduja sie na bezstresowe wychowanie po urodzeniu szybko odchodza od tego gdy tylko dziecko zacznie wymuszac i klasc sie na podlodze w sklepie... Znam pare przykladow. Trzymanie dziecka tak pod kloszem jak wymagaja tego dzisiejsze podreczniki "dobrego wychowania" robi z dziecka bezradnego czlow ... ieka bo nie pozwala sie dziecku byc samodzielnym. Kiedys bylo wszystko inne, czy lepsze? Nie wiem. Ja wypowiadan tylko swoje zdanie. Sama oczekuje dziecka i nie zamierzam dac wejsc sobie na glowe co nie znaczy ze bede zla mama... Po prostu pokaze zycie takie jakie jest na parawde a nie takie jak opisuja w ksiazce. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
2015-09-01 15:55:10

Bezstresowe wychowanie to coś innego niż wychowanie bez bicia!!!! Można karać zabraniajac obejrzenia bajki, nie czytając bajki przed snem, nie dając słodyczy, nie bawiąc się z dzieckiem - talię kary dają dużo więcej niż klapsy - wystarczy być konsekwentnym - wiem, bo przetestowalam na dwojgu dzieci :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia
2015-09-02 13:44:31

Już jesteś okropnym człowiekiem, aż dziecka żal... Samo założenie, że będziesz bić jest straszne. I jeszcze absolutny brak zrozumienia bezstresowego wychowania " bez klapsa nie da się wychować dziecka". Może Ciebie też rodzice "wychowywali" klapsami. Nigdy nie widziałam dziecka "wymuszającego" na podłodze w sklepie - ale nie znam też patologicznych/bijących rodziców. Podejrzewam, że to są dzieci z deficytem uczuć, które próbują w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Smutny los czeka twoje dziecko :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Perła
2015-09-01 13:31:31

re: Dawne zwyczaje matek - kiedyś normalne, dziś zatrważają! (PATOLOGIA?)

Mnie kiedyś babcia leczyła syropem własnej produkcji na spirytusie a potem musiała mnie leczyć z kaca :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz