Dla niektórych to "tylko" PŁODY, dla Niej - ukochane dzieci (NIEZWYKŁE ZDJĘCIA)

Zwolennicy aborcji z pewnością nie lubią patrzeć na takie zdjęcia, uznając je za zbyt makabryczne. Jednak trudno w tym, co na nich zobaczysz, nie dostrzec człowieka...

Mindy

Poronienie to możliwie najgorzy scenariusz, jaki los może rzucić pod stopy przyszłej matce. Każda z dotkniętych taką tragedią kobiet przeżywa to na swój sposób. W milczeniu. W rzece łez. W próbach ukojenia bólu odwracaniem od niego uwagi zmianami w swoim życiu. Tak naprawdę każda historia niesie coś nowego, niepowtarzalnego. Ból po stracie dziecka nigdy nie jest u dwóch kobiet takim samym.

Mindy Realynne Danison to młoda kobieta, której historia obiegła cały świat. To właśnie zresztą było jej celem. Poroniła dwa razy, w obu przypadkach w bardzo wczesnej fazie ciąży (7. i 8. tydzień). Ulgę w bólu znalazła na Facebooku. Utworzyła albumy ze zdjęciami obu maleństw. Makabryczne?

Na jednym ze zdjęć widać, że Annabelle jest mniejsza od palca Mindy, ta dorobiła też na fotografii kolorową kokardkę w różowym kolorze. Takie zachowanie budzi sprzeczne emocje. Z jednej strony żal i rozczulenie z powodu jej straty, która mogłaby zdarzyć się niestety każdej z nas. Z drugiej strony uderzające jest obnażanie się przed całym światem z tak intymnych obrazów, które powinny pozostać jedynie w pamięci pogrążonych w bólu rodziców.

Wytłumaczeniem dla niej może być fakt, że przyświecał jej przy tym jasno sprecyzowany, wzniosły cel: chciała pokazać całemu światu, że te maleńkie istotki na tak wczesnym etapie ciąży nie są tylko bezkształtnym zlepkiem komórek, jak to wiele osób z uporem powtarza. Wzbudziła kontrowersje, ale pokazała w najprostszy sposób, że większość abortowanych dzieci w momencie przerwania ciąży wygląda właśnie tak. I jeśli jej gest zapobiegł chociaż jednej aborcji – było warto.

(Po dwóch tragediach, jakie ją dotknęły, Mindy Realynne Danison spodziewa się bliźniąt – los wynagrodził jej więc cierpienie i stratę, jakie przeżyła.)

Na następnych stronach zobaczcie zdjęcia, które Mindy zamieściła na swoim facebookowym profilu.

Komentarze (21)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sabina
2015-09-04 20:18:11

re: Dla niektórych to

Tak to wygląda, jakby ta kobieta bawiła się płodami dzieci. O co chodzi we wkładaniu płody do pierścionka? Ukochane dzieci? Serio? Raczej brak szacunku do ciała dziecka, które umarło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-31 15:57:39

re: Dla jednych to

Zwolennicy Prawa do aborcji, nie tejże samej w sobie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kaska
2015-08-31 15:27:55

re: Dla niektórych to

matko, to jest dziecko a nie płód.. Jeśli już dla kogos te dwa słowa znaczą co innego. Ja bym chyba umarła jakbym straciła swoje dziecko.. Bardzo wspolczuje wszystkim mamą, które przeżyły taką tragedie. A osobą decydująycym się na aborcję powiem jedno: MORDERSTWO i to z zimną krwią, matka zabija swe dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-31 16:54:24

Straciłam dziecko w 6tc, jednak mimo wszytko uważam że aborcja powinna być indywidualną decyzją każdej kobiety. Zwłaszcza kiedy zaszła w ciążę w wyniku gwałtu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kornelka19
2015-08-31 09:00:07

re: Dla niektórych to

Domyslam sie co orzezyla ta kobieta ja stracilam dzicinke w lutym br w 19 tygodniu,bol nadal trwa i pozostanie....:-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-30 23:59:11

re: Dla niektórych to

Prosze Was kto w to wierzy??? Przecież te pierwsze zdjęcia nie pokazują prawdziwego płodu... sama straciłam maleństwo w 7 tyg i wcale to tak nie wygląda! Dzidzia ma gdzieś 7 mm i otacza ja jajeczko, które pęka przy poronieniu bo odkleja się od ścianki macicy, oblepia ten płód który jest jeszcze z nim połączony pepowina. Ludzie nie dajcie się omamic! Kolejna chora bzdura!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inia
2015-08-30 22:16:58

.....

wszystko ok nie raza mnie te zdjecia, ale skad ta pani wiezeto byl chlopczyk czy dziewczynka? to zbyt wczenie zeby to stwierdzic, pomijajac faktzenie jedna z nas poronilaa jakos noe wpadla na pomysl robienia zdjec plodom?? to juz troszke chore, a kwestia aborcji powinna zostac w decyzji kazdej kobiety i jej sumieniu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kamila
2015-08-31 11:54:11

W większości krajach wydaję się matce akt urodzenia - nawet jeśli poronienie nastąpiło w pierwszych tygodniach i płeć określa matka poprzez swoje przeczucie. Tylko polska jest taka zacofana i nie daję kobiecie takiego prawa, jednocześnie dając jej do zrozumienia że dla naszego kraju takie dziecko nigdy nie istniało...co dla matki jest strasznym ciosem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-31 12:26:20

Polska nie jest zacofana :) W Polsce wydaje się akt urodzenia w którym widnieje że dziecko urodziło sie martwe, normalnie wtedy można je pochować. rodzica przysluguje zasiłek pogrzebowy, a matka dziecka dostaje urlop macierzyński ok 2 miesiecy. Więc prosze nie pisac bzdur sama pochowalam dzieciatko 2 lata temu, straciłam je w 13 tygodniu ciąży. Pochowane zostalo na cmentarzu ma swoj grobek. Normalnie pochowku dokonał ksiądz. W zakladzie pogrzebowym potraktowano nas bardzo dobrze. Pani z zakladu powiedziała że teraz coraz więcej dzieciatek jest chowanych i to normalne. Fakt jest jeden mamy ktore traca dzieci nie wiedza że moga zabrać ciało dziecka , lekarze nie informują sama musiałam dopytywać. Gorzej mają te kobiety które poroniły i nie ma zarodka wtedy takiego pochówku sie nie dokonuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-30 20:38:30

re: Dla niektórych to

dziwne, ja tez kiedyś poroniłam w 2 miesiącu ciazy, w ogole tego nie przezywalam. dopiero wtedy w ogole się zorientowałam, ze bylam w ciąży bo wcześniej nawet o tym nie wiedziałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-31 12:35:19

Są kobiety ktore planuja ciaże i wiedzą juz o niej w 5 tygodniu ciaży :) więc nie jest to dziwne kobiety rożnie reagują na poronienie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asiul
2015-08-30 20:38:14

re: Dla niektórych to

Ogólnie, pieknie ze pokazala ze faktycznie to jest człowiek...każdy o tym powinien wiedziec ale...troche szacunku dla ciała ludzkiego...dla zwłok...a wkładanie ich w szklanke, pierscionek czy gniecenie między palcami nie uwazam za akt miłości tylko pogardy.Jesli ta Pani domaga sie szacunku wobec nienarodzonych dzieciątek to niech sama zacznie troche szanować tez inne aspekty tej sprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
morelka
2015-08-30 19:52:47

re: Dla niektórych to

Ja też straciłam dziecko, ale nie robiłam z tego takiego cyrku, bo dla mnie to było bardzo osobiste. A ta dziewczyna widać, że chce zaistnieć tylko szkoda, że w taki sposób. Wszystko jest na sprzedaż...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama aniołków
2015-08-30 19:36:25

re: Dla niektórych to

każda matka która straci dzieciątko ma prawo pożegnać je w sposób który uważa za słuszny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz