Dlaczego książę George nosi szorty?

Środek zimy, a mały książę w szortach... Dlaczego tak?

rodzina królewska

Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego książę George zawsze nosi szorty? Niektórzy pamiętają może, że William i Harry jako małe dzieci też je nosili. Po co tak? Środek zimy, a książę ma na sobie szorty i rajstopki? Nie można po prostu założyć małemu księciu długich spodni? Właśnie o to chodzi, że nie można. Wyjaśnię wam, dlaczego.

Wyższe sfery

Krótkie spodenki u małego chłopca w Wielkiej Brytanii są oznaką przynależności do wyższej klasy społecznej. Zwyczaj ten ma korzenie jeszcze w XVI wieku. Dawniej wszystkie niemowlęta, niezależnie od płci, ubierane były w sukienki ze względów higienicznych. Gdy chłopiec opanował już sztukę korzystania z nocnika, ubierano go w spodenki, co było wielkim wydarzeniem w życiu dziecka. Długie spodnie mały arystokrata mógł założyć dopiero w dniu swoich ósmych urodzin – to również był bardzo ważny moment, taki trochę krok w dorosłość. Z tej okazji było nawet wyadwane przyjęcie na cześć chłopca.

O ile dziś brytyjska arystokracja nie zawsze trzyma się ściśle tej tradycji, o tyle przedstawiciele rodziny królewskiej mają obowiązek ją pielęgnować. To dlatego książę George nigdy nie nosi długich spodni – takie spodnie są tylko dla pospólstwa.

Zobacz zdjęcia księżniczki Charlotte i jej starszego braciszka >>>

zg

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz