Dobry tata dba o swoje dzieci i ich mamę

Okres ciąży i opieka nad niemowlęciem to czas, który daje tatusiom wiele okazji do wykazania się w roli rodzica. Przyszły tata może wspierać swoją partnerkę w przygotowaniach do narodzin, a ten świeżo upieczony może być niezastąpioną pomocą w opiece nad noworodkiem.

tata i dzieci

Zarówno mama, jak i tata pełnią ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego rozwoju dziecka. Najnowsze wyniki badań dowodzą, że tatusiowie coraz bardziej angażują się w pomoc i opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Nadchodzący Dzień Ojca, to dobra okazja, by uświadomić sobie, jak wielkim wsparciem dla rodziny i jak ważnym jej ogniwem są współcześni ojcowie.

Tata dba o dietę… mamy i dziecka

Dieta kobiety w okresie ciąży, a potem w czasie karmienia piersią ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Warto pamiętać, że już od poczęcia rodzice mają wpływ na zdrowie swojego dziecka. Przez pierwszych 1000 dni życia malucha, od momentu poczęcia do około 3. roku życia, trwa proces tzw. programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia. To, jakie składniki odżywcze i w jakiej ilości dziecko otrzymuje w tym niepowtarzalnym okresie, wpływa m.in. na jego nawyki żywieniowe, skłonność do otyłości, odporność na niektóre choroby. W tym wyjątkowym okresie mamy największy wpływ na kształtowanie metabolizmu i kondycji organizmu swojego dziecka w jego przyszłym życiu. Dlatego też warto wspierać partnerkę w zdrowym odżywianiu poprzez zdrową i zbilansowaną dietę, dostosowaną do jej potrzeb oraz potrzeb dziecka, nie tylko podczas ciąży, ale również po narodzinach dziecka i w okresie karmienia piersią.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-06-22 16:17:59

re: Dobry tata dba o swoje dzieci i ich mamę

Moj maz juz w czasie ciazy opiekowal sie mna znakomicie, masowal mi stopy i plecy, jezdzil do sklepu po rozne specyfiki zeby tylko ulzyc mi w mdlosciach. Jak urodzila sie nasza corka, moj maz oszalal ze szczescia. Przewija ja czesciej niz ja, we wszystkim jest obecny, przy kapielach, przy zabawach, przy karmieniu. Jest cudowny, nie moglam sobie wyobrazic lepszego ojca dla naszego dziecka:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz