Dwie matki, wspólny poród - niezwykłe! [ZDJĘCIA]

Fotografka porodu Kim Brooks uchwyciła niezwykle poruszające doświadczenie.

surogatka

Kim Brooks, kanadyjska fotografka specjalizująca się w sesjach porodowych ostatnio miała okazję uczestniczyć w zupełnie innym porodzie niż dotychczas. Kim udokumentowała, jak Christine Crook - surogatka, urodziła dziecko dla Heather Dunbar. Fotografka przeżyła poród bardzo emocjonalnie, gdyż była świadkiem nie talko narodzin dziecka, ale także niezwykłego momentu, gdy jedna kobieta daje drugiej kobiecie możliwość zostania matką.

Heather i Craig Dunbar odkładali decyzje o dziecku, gdyż u Craiga zdiagnozowano ostrą niewydolność nerek. Potem nie było łatwiej, ostatecznie po pięciu nieudanych próbach in vitro podjęli decyzje o poszukiwaniach surogatki. Okazało się, że rodzicielstwo zastępcze nie jest tak popularne w Kanadzie, a wręcz podlega przepisom zakazującym płacenia surogatce. Heather była bardzo rozczarowana i zrezygnowana w poszukiwaniach zastepczej matki.

Tymczasem Christine Crook, doula i fotografka, bardzo chciała zostać surogatką. Sama była matką i bardzo poruszały ją historie o parach, które nie mogą się cieszyć darem, jakim jest macierzyństwo. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności Christine i Heather trafiły na siebie. 

Christine pomyślnie zaszła w ciążę z córeczką Dunbarów już podczas drugiej próby in vitro. Kiedy nadszedł czas porodu Heather była przy Christine. - To był piękny i wzruszający moment - wspomina Kim - Moment przekazania przez surogatkę dopiero co urodzonego dziecka jego rodzicom był czymś najpiękniejszym, co widziałam w życiu. Akt pełen ulgi, radości i wielkoduszności.

Christine, Heather i Kim mają nadzieję, że ta historia oraz zdjęcia zwiększą świadomość i dyskusję na temat daru macierzyństwa zastępczego. Zobaczcie galerię zdjęć!

db

>>>

Przeczytaj też: Matki surogatki - matki bez granic

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magmama
2016-03-11 20:03:20

re: Dwie matki, wspólny poród - niezwykłe! [ZDJĘCIA]

Jestem mamą i wiem, że posiadanie dziecka to coś pięknego, ale nie rozumiem tych surogatek- przecież jeśli nosisz pod sercem, a potem wydajesz na świat to to jest Twoje! dziecko, nie zależnie od tego kto był dawcą nasienia. Dla mnie to nie pojęte, jest tyle dzieciaczków czekających na miłość w domach dziecka, a to jest dla mnie niehumanitarne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz