Dzieci z papierosem w ustach - szokujące fotografie [ZDJĘCIA]

Kontrowersyjny projekt fotograficzny, zwracający uwagę na wpływ, jaki ma na dzieci palenie papierosów przez dorosłych.

palenie

Dzieci są bacznymi obserwatorami. Rejestrują zachowania dorosłych, a potem naśladują ich postępowanie. Niestety nie posiadają umiejętności segregowania zachowań dorosłych na dobre i złe, w związku z tym powtarzają wszystkie bez wyjątku.

Frieke Janssens była zszokowana, gdy zobaczyła zdjęcia 2-letniej nałogowej palaczki z Indonezji. Zainspirowało ją to do stworzenia serii zdjęć pt.: „Palące Dzieci” - mali dorośli wystylizowani na aktorkę, szefa czy gospodynię domową, a w dłoni papieros lub fajka. Projekt Janssens pozwala na rozważenie kulturowego znaczenia palenia papierosów i jego wpływu na dzieci. Bo jeśli my nie możemy uciec przed tym nałogiem, to czy młodsze pokolenia mają na to szanse?

Frieke Janssens jest autorką wielu projektów fotograficznych. Niektóre z nich są bardziej osobiste, inne robi na potrzeby reklamy. Dzieci, które wzięły udział w tym, dość kontrowersyjnym na pierwszy rzut oka projekcie, są wieku od 4 do 9 lat – zdecydowanie nie zaliczają się do grupy, dla której dozwolone jest palenie. Bez obaw, zamiarem fotografki nie było zaszczepienie w nich zgubnego nałogu w tak młodym wieku. Za papierosy posłużyły dzieciom kreda i ser, a dym wywołano za pomocą kadzidełek, które pachną zdecydowanie lepiej niż tytoń.

Zobacz, jaki jest tego efekt!

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Heca
2016-02-25 22:54:21

re: Dzieci z papierosem w ustach - szokujące fotografie [ZDJĘCIA]

Hmmm z doświadczenia i obserwacji wynika że dzieci palaczy nie palą i odwrotnie, moznaby więc zaryzykować stwierdzenie że dorośli palą właśnie dla dobra swoich dzieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2016-02-26 14:00:12

No patrz, z mojego doświadczenia i obserwacji wynika coś zupełnie innego - dzieci niepalących nie palą, a zdecydowana WIĘKSZOŚĆ dzieci palaczy - pali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz