Dziecko jest cudem niezastąpionym?

Czy karierę i wygodne życie można połączyć z posiadaniem rodziny?

dziecko

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym - pisał Phil Bosmans.. Ale czy każdy z nas pragnie tego cudu? Czy nie okazuje się, iż dziecko może być jednak zastąpione? Chociażby poprzez karierę czy wygodne życie?

Przyglądając się współczesnemu społeczeństwu zauważamy, że macierzyństwo nie jest domeną wyłącznie młodych kobiet. Z niemowlakami dumnie spacerują również czterdziestokilkulatki, a prasa coraz częściej donosi nam o dzieciach urodzonych przez pięćdziesięcioletnie kobiety. Pęd za realizacją zawodową powoduje, że coraz chętniej rezygnujemy z założenia rodziny w młodym wieku, a rodzicami zostajemy, gdy osiągniemy postawione sobie zawodowe cele - w wieku, w którym nasi dziadkowie byli już…. no właśnie: dziadkami.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

banina
2015-10-05 22:00:20

re: Dziecko jest cudem niezastąpionym?

Aż 20% osób nie chce mieć dziecka? Eeee, to się zmieni:) Ludzie mogą na początku myśleć, że nie chcą mieć dzieci, ale jak znajdą swoją drugą połówkę i będą pewnie, że to jest to, to zaczyna się myślenie o dziecku. Ja rozumiem po części takie odpowiedzi, też wydawało mi się, że nie potrzebuję mieć dziecka, wystarczy mi kochający facet. I tak nawet zaznaczyłam na mydwoje, jak miałam tam konto, myślałam, że dziecko jest mi niepotrzebne i tak zaznaczyłam w swojej ... wizytówce. I znalazłam mężczyznę, który też deklarował, że nie chce dziecka. Ale zaczęliśmy spotykać, zaczęliśmy żyć wspólnie i jednak nasze poglądy lekko się zmieniły, ale to tylko i wyłącznie dzięki temu, że tak dobrze się dopasowaliśmy (podziękowania dla portalu za to!) I teraz spodziewamy się naszego Malucha, już się nie mogę doczekać. Wiem, że moje wcześniejsze obiekcje były niepotrzebne, wiem, że razem z moim mężem wspólnie damy radę:) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz