Dziecko zmarło w nagrzanym samochodzie, gdy jego mama była... u fryzjera [VIDEO]

Zobacz mocny film, pokazujący co się dzieje z dzieckiem w rozgrzanym samochodzie.

dziecko

Co roku niestety nie brakuje tragicznych doniesień o dzieciach pozostawionych w samochodzie. Śmierć z upału w zamkniętej przestrzeni samochodu jest koszmarem. Najgorszy wydaje się ogromny strach i osamotnienie dziecka, które kompletnie nie rozumie tego, co się z nim dzieje. Jednak rodzice nadal popełniają ten błąd!

25-letnia DiJanelle Etta Flower zostawiła córkę w samochodzie na parkingu, a sama... poszła do fryzjera. Kobieta "przezornie" zostawiła włączony samochód z działająca klimatyzacją, jednak silnik zgasł. Kobieta wróciła po sześciu godzinach. Dla dziecka nie było szans na przeżycie w rozgrzanym samochodzie. Kobieta jednak, zamiast próbować ratować dziecko, szukała porad w internecie, a dopiero potem udała się do lekarza.

Policja początkowo sądziła, że dziecko zmarło, kiedy matka była u lekarza. Kobietę znaleziono bowiem nieprzytomną w aucie razem z córką. Po obejrzeniu wszystkich nagrań z monitoringu i autopsji dziecka okazało się, że dziecko zmarło wcześniej.

Kobieta uciekała przed wymiarem sprawiedliwości, ostatecznie oddała się sama w ręce policji. Do tej tragedii doszło w miasteczku Tucker w Georgii w USA.

Rozgrzany samochód = śmierć dziecka!

W upalny dzień temperatura w samochodzie potrafi wzrosnąć nawet do 90 stopni Celsjusza. Nie musi być aż tak wysoka, by małe dziecko jej nie wytrzymało. Już po 15 minutach po prostu nie daje rady. Następuje przegrzanie organizmu. Kiedy temperatura jego maleńkiego ciała osiąga 40 stopni Celsjusza, organy wewnętrzne powoli przestają działać, a kiedy temperatura ciała przekroczy 41 stopni - dziecko umiera.

Latem w USA co 10 dni jakieś dziecko umiera z gorąca, w samotności, zamknięte w samochodzie. Od 1998 roku w ten sposób zmarło 575 dzieci. 73% z nich miało mniej niż 2 latka. Tylko w ubiegłym roku zmarło tam z gorąca 15 dzieci zamkniętych w autach swoich opiekunów.

Firma Red Castle Productions w ramach kampanii społecznej „One decision”, która stała się odpowiedzią na te przerażające statystyki, nakręciła filmik mający zapobiec większej ilości takich tragedii.

Jest to krótkie video, w którym aktorzy odgrywają scenkę pokazującą, co dzieje się z małym dzieckiem pozostawionym podczas upału w zamkniętym samochodzie. Młoda mama parkuje samochód pod supermarketem. Wysiada, zamyka samochód, wchodzi z krótką listą zakupów do sklepu. W samochodzie zostało dziecko. Jest bardzo gorąco, gotuje się woda w chłodnicy…

Poświęć kilka minut i koniecznie zobacz 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Margo
2017-07-22 15:05:05

Nie wahałabym sie wybic szyby gdybym dzieciaczka w samochodzie zostawionego w upał zobaczyła. Matka skrajnie nie odpowiedzialna, zabrac prawa rodzicielskie takim oszołomom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz