Co podarować najmłodszym z okazji Dnia Dziecka?

Ten dzień może uświetnić wyjątkowy podarunek, na który niestety dorosłym często brakuje pomysłu. Gdzie szukać więc inspiracji na najbardziej trafiony prezent dla malucha?

dzień dziecka

Każdy z nas miał w dzieciństwie ukochaną przytulankę, najcenniejszy zestaw klocków czy lalkę, z którą nie rozstawał się na krok. Bywa, że ulubiona zabawka towarzyszy dziecku przez lata. Nic więc dziwnego, że chcemy podarować bliskiemu maluchowi rzecz, która nie tylko  sprawi mu ogromną radość, ale i pozostanie na długo w jego pamięci. Na szczęście z pomocą biegnie nam portal Lovvi.pl, który powstał z miłości do obdarowywania i niejednokrotnie zaskakuje oryginalnymi pomysłami na prezenty.

O czym marzy każde dziecko?

Nawet jeśli jesteśmy w stanie przypomnieć sobie, co sprawiało nam największa radość lub jaka zabawka była naszą ulubioną kiedy mieliśmy 5, 8 czy 12 lat -  z pewnością tak jak zmieniły się czasy, zmieniła się również panująca moda oraz potrzeby i gust najmłodszych. Dzieci marzą dziś o rzeczach, które współczesnym dorosłym w czasie ich dzieciństwa nawet się nie śniły – o quadach, tabletach, interakcyjnych robotach czy mówiących lalkach. Jak odgadnąć czego chcą współczesne maluchy i jak odnaleźć się w zabawkowym morzu możliwości? Można podpytać znajomych młodych rodziców lub poszukać inspiracji w internecie. Przydatne okazać się mogą przeglądarki prezentów. Znajdziesz tam ogromną bazę pomysłów na wyjątkowe prezenty oraz inspiracje dopasowane zarówno do wieku obdarowywanego, jak i do okazji, z której ów prezent wręczasz. Co więcej taka wyszukiwarka pozwala Ci na szybki i łatwy zakup wybranego upominku, bez wychodzenia z domu.

Nauka poprzez zabawę

Nie ma lepszej i bardziej efektywnej nauki niż ta zdobyta poprzez zabawę. Jeśli chcemy podarować dziecku coś, co nie tylko sprawi mu dużą radość, ale i czegoś nauczy, pobudzi kreatywność czy wpłynie na rozwój, postawmy na zabawki edukacyjne. Brzmi poważnie i nudno? Nic bardziej mylnego. Dziecko wyniesie z zabawy dużo więcej kiedy zamiast bezczynnego obserwowania samodzielnie poruszającego się robota, zaangażuje się np. w konstruowanie skomplikowanej budowli z klocków. Jakie wartościowe zabawki więc wybrać? Przede wszystkim mogą to być różnorodne książki i atlasy. Dla starszych  dzieci wybierz te połączone z kolorowankami, wyklejankami oraz miejscami do samodzielnego wypełniania, a dla młodszych na przykład te urozmaicone różnymi materiałami czy teksturą. Dobrym pomysłem na zabawkę edukacyjną są również klocki lub puzzle, które również możesz dobrać odpowiednio do wieku dziecka. A może chcesz, by obdarowywane dziecko rozwijało się w konkretnym kierunku? W tym celu podaruj mu zabawkowy mikroskop, zestaw małego majsterkowicza, komplet zmywalnych akwareli lub gadżety dla początkującego magika. Jeśli chcesz poświęcić na prezent nieco większe fundusze, w ramach upominku zapisz dziecko na wymarzony kurs tańca, naukę nurkowania lub warsztaty z fotografii.

A co dla niemowlaka?

O ile wybór prezentu dla większego dziecka, które rozwija swoje pasje i posiada własne zainteresowania, nie stanowi większego problemu – o tyle wybór prezentu dla kilkumiesięcznego malucha może spędzać sen z powiek. Myślmy jednak pozytywnie! Taki maluszek może bardziej ucieszyć się z szeleszczącego, kolorowego papieru, którym opakujemy upominek niż z tego, co papier pod sobą kryje, a więc stanowi niewymagający ideał do obdarowywania! Tak naprawdę prezent dla niemowlaka dajemy bardziej jego rodzicom niż jemu. Z tego też powodu dobrym pomysłem mogą być upominki praktyczne jak ubranka, pampersy na basen, nowy śliniaczek lub matę do zabaw. Oryginalny i modny prezent stanowi sesja zdjęciowa dla niemowlaka i jego rodziców, wykonana w profesjonalnym studio fotograficznym. Jeśli jednak chcesz wybrać zabawkę, postaw na grzechotki, gryzaczki lub gumowe zwierzątka, nadające się do zabawy w wanience. Maluszka z pewnością ucieszy również wodoodporna, plastikowa książeczka z kolorowymi obrazkami lub mięciutki pluszowy miś w dużym rozmiarze.

Podaruj wspólne chwile

Nic jednak nie cieszy tak jak niezapomniane przeżycia i chwile spędzone wspólnie z ukochaną dorosłą osobą. Bez względu na to czy obdarowujesz swojego chrześniaka, wnuka, siostrzenicę czy własną pociechę, przede wszystkim podaruj jej swój czas. W tym celu możesz skorzystać z propozycji przedstawionych w wyszukiwarkach prezentowych. Na https://lovvi.pl/ znajdziesz całą masę pomysłów jak spędzić wolny czas z dziećmi w różnym wieku. Dla najmłodszych pociech wybierz chociażby pobyt w „małpim gaju”, pełnym kolorowych piłeczek, możliwość zrobienia własnej pizzy w ulubionej pizzerii lub mini-kurs z własnoręcznego wyrabiania lizaków i cukierków w manufakturze słodyczy. Starszym dzieciom spodoba się zabawa w parku trampolin, dzień spędzony w aquaparku, gra  w paintball lub lot w tunelu aerodynamiczny. Nie zapomnij również o wyraźnym zaakcentowaniu, że ten dzień należy do dziecka. W tym celu zaplanuj wypad na lody lub ciastka!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz