Dzień Matki na świecie - dowiedz się więcej o tym pięknym święcie

Przeczytaj o zwyczajach związanych z Dniem Matki i obejrzyj zdjęcia Mam z dziewięciu wybranych krajów świata.

Mama

Synowie i córki z każdego zakątka Polski już zaczynają szykować prezenty, a najmłodsze pociechy w przedszkolach malują laurki przed tegorocznym świętem na cześć Mam. Dzień Matki jest w naszym kraju świętem bardzo ważnym i podobnie jest w wielu innych państwach na świecie.

Obchodzone 26 maja w Polsce święto ma korzenie starożytne, odrodziło się w siedemnastowiecznej Anglii, a ostatecznie usankcjonowało się w 1905 roku w Stanach Zjednoczonych. W USA jest to święto narodowe zatwierdzone przez Kongres.  Współcześnie świętują już Mamy prawie na całym świecie. W wielu miejscach święta religijne i kulturowe tematyką obracające się wokół matek i rodziny, z czasem stały się w tych krajach ich własnymi obchodami Dnia Matki.

Przeczytajcie, jak mieszkańcy dziewięciu różnych krajów spędzają ten wyjątkowy dzień.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...
2016-05-10 20:30:20

re: Dzień Matki na świecie - dowiedz się więcej o tym pięknym święcie

Przed potopem, za czasów Noego, żyli ludzie, którzy mieli swoje religie, świątynie, swoich bogów, swoje prywatne światopoglądy, filozofie, swoich królów, oraz dzięki swej mądrości odnosili wielkie sukcesy w dziedzinach, którym się oddawali. Niewykluczone, że wśród nich żyli także ci, którzy szanowali wzajemnie swoje przekonania, byli dobrymi ludźmi i nie chcieli nikogo urazić dążąc w ten sposób do światowej jedności. Jednak i to nie wystarczyło, aby uchronić się ... przed falami potopu. Dlatego, czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czemu tylko ośmioosobowa rodzina Noego ocalała z całej ludzkości? Dlaczego tylko dzięki jedynemu i prawdziwemu Bogu żywemu, który stworzył Niebo i Ziemię oraz dał nam z miłości swego Syna Jezusa Chrystusa jako przebaczenie naszych win - mamy życie wieczne w obfitości? Czy tylko Noe to rozumiał? Zobacz jak dzisiejszy świat troszczy się o Ciebie. Pragnie różnymi sposobami WCISNĄĆ Ci NA SIŁĘ to, co zniszczyło już ówczesny świat w falach potopu. Więc co dziś uczynisz z Jezusem Chrystusem jako swoją Arką do życia wiecznego? Czy wiesz jak być zbawionym? Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz