Dziewczynka oddała serce chłopcu i uratowała mu życie

Poznajcie historię niezwykłej małej bohaterki.

Ezabella Wilson

Ezabella Wilson z Australii zmarła w wieku zaledwie 18 miesięcy. Choć chorowała od urodzenia, był to szok dla całej rodziny. Tuż przed Bożym Narodzeniem stan zdrowia dziewczynki raptownie się pogorszył. Kilka dni później jej mózg się zatrzymał, w przeciwieństwie do serca, które zostało przeszczepione maleńkiemu chłopcu, walczącemu o życie. Tym samym dziewczynka stała się jedną z najmłodszych dawczyń organów w historii Australii.

Bella od urodzenia cierpiała na rzadką chorobę spowodowaną zmutowanym chromosomem, na którą zapadło ok. 50 dzieci na całym świecie – nie była w stanie samodzielnie połykać. Nigdy nie miała łatwego życia. Musiała odżywiać się przez specjalną tubę, nie potrafiła chodzić. Jej rodzina była świadoma, że życie dziewczynki może potrwać krócej niż życie jej rówieśników. Nie podejrzewali jednak, że skończy się tak nagle…

Dziewczynka całe życie cierpiała, mimo to jednak pozostawała wiecznie uśmiechnięta i zadowolona. Jej ojciec Nick założył pięknego i wzruszającego bloga, na którym napisał:

„Czuję, że powinniście wiedzieć, że przez ten zbyt krótki okres czasu moja córka istniała i była piękna”.

Bella miała dwójkę rodzeństwa – 10 letniego Joshuę i zaledwie 4-miesięczną siostrzyczkę, Alexis. Ciocia Belli, Hailee wyjaśnia, że w obliczu tej rodzinnej tragedii wielką ulgę przynosi fakt uratowania umierającego chłopca. Dzięki temu rodzina dziewczynki wie, ze jej śmierć nie była na nic.

Jeszcze 21 grudnia Bella była zdrowa. Zespół lekarzy stwierdził, że płuca są czyste. 24 godziny później trafiła do szpitala w poważnym stanie. Nie spodziewano się, że jej zdrowie tak gwałtownie będzie się pogarszało. W związku z chorobą nie mogła być intubowana, co doprowadziło do niedotlenienia mózgu i śmierci. Jednak jej serce nadal biło. Przez kolejnych kilka dni podtrzymywano ją przy życiu. W Wigilię rodzina dowiedziała się, że  źrenice dziecka nie reagują na światło i zaczęła przygotowywać się na najgorszy scenariusz. Już jakiś czas temu postanowili, że wyrażą zgodę na przekazanie organów. Okazało się, że nerki dziewczynki są zbyt małe, a wątroba uszkodzona, ale serce było idealne. Rodzina nie ma możliwości, aby dowiedzieć się, kto dokładne otrzymał serce Belli. Mają jedynie informację, że jest to chłopczyk i przeszczep szczęśliwie się powiódł.

Od śmieci Belli jej ciocia rozpoczęła kampanię, mającą na celu zbiórkę pieniędzy dla rodziny swojej siostry, aby ulżyć jej w cierpieniu i pomóc przetrwać czas żałoby. Wsparło ich wielu dobrych ludzi. Otrzymane środki chcą przeznaczyć na memoriał Belli – rodzina nie chce nazywać tej uroczystości pogrzebem. Odbędzie się ona nad jeziorem, nad którym odbyły się pierwsze urodziny Ezabelli. W niebo wypuszczone zostaną jej ulubione motyle i różowe balony.  

Ponajcie Bellę na zdjęciach w galerii.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz