FONOHOLIZM - lepiej zapobiegać niż leczyć

Uzależnienie od korzystania z telefonu komórkowego stało się faktem. Co gorsza, z większą łatwością niż dorosłych, dotyka ono dzieci.

dziecko

Komórki uzależniają - temu nie można już zaprzeczyć. Jak coś, bez czego nie wyobrażamy sobie już życia, może mieć na kogokolwiek negatywny wpływ? Przedmiot jak każdy inny? Nie do końca. Dzieci i młodzież nie potrafią korzystać z komórek z dostępem do internetu rozważnie.

Wśród młodzieży zjawisko fonoholizmu nasila się. Ostatnie badania pokazały, że już co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez komórki, a jej brak może budzić frustrację i niepokój. Czym jest uzależnienie od telefonu i jak mogą bronić przed nim rodzice?

Telefony komórkowe stały się nieodłączną częścią naszego życia. Obecnie dostęp do nich mają również dzieci i młodzież. Trudno dziś znaleźć szkołę, a nawet salę lekcyjną, w której co chwila nie rozbrzmiewałby sygnał nadchodzącej wiadomości lub nie byłoby ucznia pochylonego nad ekranem smartfona.

- Mamy do czynienia z nowym zjawiskiem, którego rodzice powinni być świadomi. Uzależnienie od telefonu może odbić się na wynikach w nauce, a także kontaktach z rówieśnikami – mówi Karolina Stankiewicz, ekspert bezpieczeństwa dzieci i rodziny w firmie Spy Shop.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz