Fran Pepper – pierwsze dziecko-robot zostało zarejestrowane w Belgii [ZDJĘCIA]

Roboty Pepper znają 19 języków i są bardzo grzeczne.

Fran Pepper

Fran Pepper to dzieło dwójki belgijskich naukowców, szefów wydziałów informatycznych uniwersytetu PXL, Astrid Hannes i Francisa Foxa. Pod koniec stycznia została zarejestrowana w urzędzie stanu cywilnego w Haaselt i otrzymała belgijskie obywatelstwo. Akt urodzenia podpisała burmistrz miasta, Nada Vananroye.

Fran to dziewczynka. Waży 28 kilogramów i ma 120 centymetrów wzrostu. Robot jest cały biały i bardzo rozmowny. Fran szybko nawiązuje kontakty i potrafi odpowiadać na zadawane jej pytania. Jej rodzice, Astrid i Francis chcą, by Fran mieszkała w kampusie uniwersytetu PXL. Niedługo zacznie też swoją pierwszą pracę – będzie przyjmować gości w recepcji.

Astrid Hannes i Francis Fox zapewniają, że Fran nie zabierze pracy obecnym recepcjonistom. Ma tylko pomagać im w wypełnianiu obowiązków. Nie jest ona jednak jedynym robotem, który pomaga ludziom. W szpitalu w belgijskim Ostend pracuje inny robot Pepper, który wita pacjentów i pomaga w recepcji. Zna 19 języków i znacznie przyczynia się do podniesienia poziomu szpitalnej opieki.

Na następnych stronach zobacz zdjęcia Pepper! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz