Gdy on nie chce mieć drugiego dziecka...

Marzysz o powiększeniu rodziny, ale twój partner nie chce słyszeć o drugim dziecku? Sprawdź, co nim kieruje i jak to zmienić.

a

Jak przekonać mężczyznę do dziecka? - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, choć z badań wynika, że współcześni mężczyźni coraz chętniej zostają ojcami. W przeciwieństwie do kobiet, które nierzadko odkładają decyzję o macierzyństwie. Okazuje się jednak, że znacznie większym wyzwaniem może być namówienie partnera na drugie dziecko. Internet aż kipi od tego typu wyznań. „Mamy już córkę i mój mąż nie chce nawet słyszeć o jeszcze jednym dziecku. A ja zawsze chciałam mieć dużą rodzinę” – pisze Natalia. „Mój mąż po urodzeniu się naszego synka stwierdził, że nie chce mieć więcej dzieci. Teraz Michał ma roczek i mój mąż jest jeszcze bardziej stanowczy w swoich przekonaniach” – to kolejny wpis.

Skąd taka postawa?

Najczęściej jest to efekt trudności i wyrzeczeń, jakie spadają na świeżo upieczonych rodziców. Potwierdza to Karolina, 27-latka, mama dwuletniego Kamila. „Decyzja o powiększeniu rodziny była dla nas naturalna, ale kiedy Kamil pojawił się na świecie, okazało się, że rodzicielstwo jest trudne, bardzo trudne. Nie chodzi nawet o nieprzespane noce, koncentrację 24 godziny na dobę, wycieńczenie, ogrom obowiązków. Po prostu po jakimś roku zdaliśmy sobie sprawę, że dziecko angażuje nas tak bardzo, że odsuwamy się od siebie i nie mamy życia poza domem. Ja, co prawda, jestem szczęśliwa, mam świetny kontakt z synem, ale mój mąż oznajmił, że nie wyobraża sobie jeszcze jednego dziecka, że chyba skończyłoby się to dla nas rozwodem”.

Mężczyzna przytłoczony ojcostwem może dojść do wniosku, że jedno dziecko mu wystarczy. Zwłaszcza jeśli wychowanie odbija się na jego relacjach z partnerką i na nim samym. Gdy młody chłopak uświadomi sobie, że nie ma już czasu na swoje pasje i zainteresowania, a jego świat bardzo się skurczył, może podjąć decyzję, że nie chce mieć większej rodziny. Dzieje się tak najczęściej w przypadku mężczyzn, którzy zostali ojcami w bardzo młodym wieku i/lub nie byli na to przygotowani.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz