Gdybyś usłyszała tę diagnozę, najprawdopodobniej usunęłabyś ciążę (!)

Gdy spojrzysz na to z tej strony, natychmiast wzbudzi to w Tobie sprzeciw. Statystyki są jednak okrutne i... nie kłamią.

Julie Willson

Ze 100% ciąż na świecie, podczas których lekarze stawiają diagnozę: zespół Downa, tylko 8% dzieci się urodzi. Szokujące? Tak, aż 92% matek, które w wyniku badań prenatalnych dowiadują się, że u dzieci noszonych przez nie pod sercem występuje podejrzenie lub pewność, że urodzą się chore na zespół Downa, decyduje się na aborcję. Dlatego potencjalnie i wśród Was znalazłaby się matka, która podjęłaby właśnie taką, a nie inną decyzję (w Polsce co roku usuwa się ponad 600 płodów ze stwierdzonym w wyniku amniopuncji zespołem Downa).

Wobec tak porażających statystyk, ale również dlatego, że sama jest ciocią dziewczynki z zespołem Downa, pewna fotografka - Julie Willson, postanowiła wykonać projekt zdjęciowy, w którym pokazała, jak piękne i słodkie są dzieci z zespołem Downa. Dzieci, które miały wielkie szczęście, że się urodziły i ktoś je pokochał... Jedno jest pewne - one kochają mocniej, bo ten dodatkowy chromosom to chromosom miłości.

Zobaczcie te cudowne zdjęcia na następnych stronach. Podzielcie się nimi ze znajomymi. Zmieniajmy świadomość wspólnie!

 

Komentarze (8)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-09-27 10:38:25

Witam jestem mama 4 letniej zdrowej corki, dokładnie misiac temu urodzilam 2 córkę u ktorej jest podejrzenie Zespołu Downa.Ciaza i badania prenatalne nie wskazywaly na to ze dziecko ma ZD. Wiadomość byla dla mnie straszna i przerażająca przede wszystkim wizja życia w przyszłości.Wiem jedno nikt nie powinien oceniać matek w tej sytuacji gdyż nikt nie wie co one czują, decyzja która podejmuja jest ich osobistą sprawą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anitach
2015-11-05 11:58:44

re: Gdybyś usłyszała tę diagnozę, najprawdopodobniej usunęłabyś ciążę (!)

Nigdy przenigdy nie usunęłabym ciąży ponieważ miałabym urodzić dziecko z zespołem downa. Ta istota nie byłaby niczemu winna i ja miałabym ja pozbawić życia? najprawdopodobniej stanęłabym na głowie zeby tylko temu maleństwu zapewnić wszystko i(o ile to jest możliwe) kochałabym je jeszcze mocniej.Zreszta nie ludzie powinni decydować, kto ma żyć a kto nie. Nie rozumiem matek, które decydują się na usunięcie takiego dziecka. Moim zdaniem matka powinna kochać swoje dziecko ... bezwarunkowo inaczej nie powinna byc matka!!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dodo
2015-11-05 08:57:19

re: Gdybyś usłyszała tę diagnozę, najprawdopodobniej usunęłabyś ciążę (!)

I bardzo dobrze.. jeżeli można zapobiec urodzeniu się niepełnosprawnego dziecka to chyba lepiej... nierozumię kobiet które tylko uczuciami się kierują zamiast pomyśleć racjonalnie... Gdybym się urodził bez rąk i nóg to bym miał pretensje do rodziców,że wydali mnie na świat... podobnie temat aborcji... jak można traktować zarodek bez wspomniec i pamięci jako istote? Polska to zacofany kraj... Już w starożytnej Sparcie robiono selekcje i zostawiano dzieci z najlepszymi genam ... i... to jest dobre dla naszej rasy..... Niedobrze by mi było gdybym wiedział że kobieta wiedziała że ma taki płód w sobie i nieusunęła... Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2015-11-05 20:37:21

Oh jaki pan delikatny... "Niedobrze by mi było"... "Nierozumię"... Coś nie tak chyba poszło z tym zostawianiem najlepszych genów ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anka
2015-11-05 05:45:05

re: Gdybyś usłyszała tę diagnozę, najprawdopodobniej usunęłabyś ciążę (!)

Mam 35 lat,wyniki krwi badań prenatalnych sugerują,że moje dziecko może mieć zespół Downa.Miałam robioną amniopunkcję ale nie udało się pobrać płynu.Umowiłam się na kolejną ale zrezygnowałam.Mi ten wynik do niczego nie jest potrzebny,js urodzę tego maluszka bez względu czy ma czy nie ten dodatkowy chromosom.Ja już kocham tego brzdąca który rośnie we mnie i nie potrafiłabym się z nim tak po prostu rozstać tylko dlatego,że będzie ciut inny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-11-05 08:08:29

Popieram w 100 procentach. Moja bratowa tez jest w ciąży i biega od lekarza do lekarza bo chce wiedzieć czy dziecko jest zdrowe... na moje pytanie a co by to zmieniło jeśli by było innaczej ... mówi nic ..wiec po co sobie dodatkowy stres robić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
2015-11-04 22:25:52

re: Gdybyś usłyszała tę diagnozę, najprawdopodobniej usunęłabyś ciążę (!)

Okropny tytuł! Nie, nie usunęłabym...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Love
2015-11-05 11:42:17

Tytuł okropny? Okropne to są te statystyki i te zwyrodniałe potwory, które wycinają sobie dzieci jak wrzód z dupy!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz