Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy...?

Badania pokazują, że prawie połowa bezdzietnych Polek nie znalazła jeszcze mężczyzny, z którym odważyłaby się mieć dziecko.

men

Słyszałyście kiedyś o wskaźniku dzietności? Otóż Polska na 220 krajów, zajmuje według niego niechlubne, bo dopiero 208 miejsce! Polki nie chcą dzieci. Tak po prostu. Chociaż właściwie należałoby to ująć nieco inaczej – nie mają tyle dzieci, ile naprawdę by chciały. Ponad 80 procent pytanych matek, na pytanie: “dlaczego?”, odpowiadają: “bo już mam.” I tyle.

Żyjemy w takich czasach, że tak naprawdę posiadanie dzieci stanowi dużą przeszkodę w wielu kwestiach. Pierwsze, co przychodzi każdemu na myśl to zbyt mało żłobków i przedszkoli, horrendalnie droga prywatna opieka medyczna. Kolejnym, bardzo powszechym problemem, okazała się trudność lub zupełny brak możliwości w pogodzeniu pracy zawodowej z macierzyństwem. Co dziesiąta kobieta jest zwalniana z pracy po urlopie macierzyńskim, co trzecia odchodzi z niej sama. Okazuje się, że czynnikiem decydującym nie jest wcale wykształcenie. Badania wykazały jedynie, że kobiety z wyższym wykształceniem chętniej chcą rodzić dzieci.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz