Gdzie NIE JECHAĆ w tym roku na wakacje według MSZ?

Zobaczcie listę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie dzieje się coś niepokojącego.

wakacje

Zastanawiasz się, gdzie w tym roku raczej nie wyjeżdżać z dziećmi na wakacje? Jest na to prosty sposób - na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można na bieżąco sprawdzać sytuację polityczną w każdym kraju na świecie. Wystarcz wybrać wybrany kierunek z listy, aby dowiedzieć się jakie wydano zalecenia dla podróżujących w tamte strony. Możesz też zapoznać się z przepisami wjazdowymi, warunkami sanitarnymi, sytuacją polityczną, gospodarczą, społeczną. Są też tam oficjalne komunikaty MSZ dotyczące krajów wyjątkowo niebezpiecznych.

Gdzie w tym roku MSZ odradza wyjazd? Oto pełna lista:

1. Filipiny

W chwili obecnej jest tam ogłoszone zagrożenie terrorystyczne. Trwają walki między siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich. Są też nagminne porwania cudzoziemskich, szczególnie w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie. MSZ szczególnie zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin, szczególnie w rejon wyspy Mindanao oraz na archipelag Sulu, a także zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży na wyspy Cebu oraz Bohol.

Zobacz też: Co warto wiedzieć przed wyjazdem z dzieckiem?

2. Egipt

10 kwietnia 2017 roku wprowadzono na całym terytorium kraju stan wyjątkowy. Utrzymuje się też zagrożenie zamachami terrorystycznymi w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, czyli miejsca kultu religijnego, restauracje, centra handlowe, hotele, bary i lotniska. MSZ odraza podróże do Egiptu, z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

3. Wenezuela

MSZ ostrzega o masowych demonstracjach w Caracas i innych miastach w pobliżu siedzib instytucji państwowych oraz uniwersytetów. Widoczne są również utrudnienia w komunikacji miejskiej oraz transporcie. Zgłaszane są też problemy z zaopatrzeniem w produkty pierwszej potrzeby. Dodatkowo, granice lądowe z Kolumbią i Brazylią mogą być zamykane okresowo.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anka
2018-07-29 20:27:10

Chodziła mi po głowie Grecja, ale przez te pożary sobie odpuściłam i zarezerwowałam apartament dla naszej czwórki w Halna Residence w Krynicy Zdrój. Jeszcze kilka lat temu bym się nad tym nie zastanawiała ale odkąd maluchy przyszły na świat jestem znacznie ostrożniejsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz