Maluszek słyszy po raz pierwszy i nie może zrozumieć co się dzieje [VIDEO]

Zobacz, jak maluch, który od urodzenia nie słyszy, reaguje słowa swojej mamy.

dziecko

Kanon Newsome to maluszek, który został przez rodziców "obdarowany" wadliwym genem. Malec niestety urodził się całkowicie głuchy.

- Kiedy Kanon był młodszy, powiedziałam mu , że oddałabym mu mój słuch, jakbym tylko mogła - wspomina Lindsey, mama chłopca - Nie słyszał rzeczy, które uważamy za oczywiste, jak śpiew ptaków, szum wiatru, czy szelest liści na drzewach. Ta świadomość była dla nas destrukcyjna. Nasz świat rozpadł się na kawałeczki. To była ostatnia rzecz, jakiej się spodziewaliśmy. Ponad wszytko łamało mi serce jednak to, że nigdy nie usłyszał, jak mówimy do niego"Kochamy cię".

Początkowo lekarze próbowali bezskutecznie dopasować aparaty słuchowe. Ostatecznie po 19 miesiącach lekarze przeprowadzili operację wstawienia implantów ślimakowych, które zastępują funkcję uszkodzonego ucha. Do pierwszej operacji doszło w marcu, a do drugiej w maju.

Dla dziecka to był szok usłyszeć po raz pierwszy w życiu. Malec nie miał pojęcia, co się dzieje. Kanon się zdenerwował i zaczął płakać, bo nie wiedział, co się dzieje. Szybko jednak oswoił się z nowym doświadczeniem i zrozumiał, co się dzieje.

- Moje serce biło tak szybko, bo moje dziecko właśnie usłyszało mój głos po raz pierwszy w życiu - wposmina mama chłopca.

Mały Kanon może teraz nie tylko czuć, ale i usłyszeć jak bardzo rodzice go kochają.

Chłopiec wkrótce kończy 2-latka i uczy się mówić, uwielbia słuchać muzyki, szczególnie bluesa i soulu. Mama chłopca umieściła w sieci filmik, by pokazać, jaki z Kanona mały meloman. >>>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz