Gotowa na pracę na pół etatu?

Zastanawiasz się, czy wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Może zdecydować się na początek pracę w niepełnym wymiarze godzin? Pomagamy Ci rozważyć argumenty za i przeciw.

mama pracuje

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka zastanawia się nad tym, czy wrócić do pracy na cały etat, czy też zostać w domu. Dobrym rozwiązaniem może być w takim przypadku praca na pół etatu. Należy jednak pamiętać, że nawet do powrotu w mniejszym wymiarze godzinowym trzeba się dobrze przygotować. Przedstawiamy wady i zalety takiego rozwiązania.

Mniejsze zarobki

Kobiety, które zdecydowały się na pracę na pół etatu, muszą pamiętać, że zarobią mniej niż w przypadku pracy w pełnym wymiarze. Kiedy zamiast pięciu dni w tygodniu pracuje się trzy, pensja maleje o 2/5. Pracujące mamy mogą jednak liczyć na dodatkowe profity ze strony pracodawcy.

Więcej czasu dla rodziny

Największą zaletą pracy na pół etatu jest możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną. Pozwala to zachować równowagę między obowiązkami w domu a pracą. Szczególnie, gdy dzieci są jeszcze małe i potrzebują więcej kontaktu z mamą. Najlepiej omówić z pracodawcą nowe warunki pracy. Powinien on uwzględnić nową sytuację życiową pracującej mamy i pomóc w wypracowaniu korzystnych zasad zatrudnienia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz