Fun For Everyone - fantastyczna zabawa wszystkimi zmysłami

Zostałyśmy zaproszone przez firmę Trefl do testowania nowej serii gier firmy "Fun For Everyone". Bawiłyśmy się fantastycznie!

Na rynku pjawiła się właśnie nowa seria gier, o której musisz koniecznie wiedzieć, planując zakupy świąteczne, bo jest niesamowita! Seria Fun For Everyone to istny przełom na rynku gier planszowych, miałyśmy okazję z nimi się zapoznać na wyjątkowej konferencji. Fantastyczny świat gier stworzony przez firmę Trefl pozwolił nam przetestować wszystkie produkty z serii Fun For Everyone i odkryć nowy wymiar zabawy.

Takiej serii gier i puzzli z pewnością nie było do tej pory na polskim rynku. Co ważniejsze Fun For Everyone to produkty doskonale dopracowane merytorycznie i jakościowo, pobudzające zmysły, edukacyjne i integracyjne. Serię współtworzyła grupa pedagogów, psychologów, opiekunów, a przede wszystkim dzieci!

- Cała seria rozwija percepcję dotykową oraz wzrokową, a zgadywanki dodatkowo stymulują rozwój zmysłu słuchu. W trakcie gry uruchamiamy spostrzegawczość, koncentrację, orientację przestrzenną, słownictwo, a przede wszystkim pobudzamy wyobraźnię. To, co wyróżnia te gry, to zabawa w szyfrowanie ucząca dzieci alfabetu brajla, filmy z instrukcją w języku migowym oraz czytane przez lektora scenariusze zabaw i opowieści, które opisują to, co widnieje na obrazku – oceniła Magdalena Kordaszewska, ekspert rynku zabawek, redaktor naczelna serwisu Zabawkowicz.pl

Dzieci grając w gry, mogą pobudzić zmysł dotyku, co pozytywnie może wpływać na rozwój integracji sensorycznej, ale także… pozwolić widzącym maluchom bawić się z rodzeństwem i kolegami, którzy nie widzą lub niedowidzą.

 - Z punktu widzenia terapii integracji sensorycznej te gry pozwalają stymulować zmysł dotyku dziecka, które poznaje litery nie tylko patrząc na ich kształt, słuchając jak wypowiadają je dorośli, ale także poznając kształt litery palcami - mówi Hanny Kowalik, pedagog specjalnej, terapeuty integracji sensorycznej.

Z serii ukazały się gry: "Palce lizać", "Na wsi", "Zwierzakowo", "Łączymy", "W ogrodzie", "Zoo alfabet" i "Pory roku", "Przyjaciele", "Poznaj cyfry", "Poznaj wzorki" i "Poznaj kształty", a także fantastyczne sensoryczne puzzle z bajkowymi bohaterami.

Kochane Mamusie, ta przełomowa na rynku gier planszowych seria Fun For Everyone jest już dostępna w sklepach i będzie na pewno fantastycznym pomysłem na mikołajkowy lub świąteczny prezent nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny.

Gorąco polecamy! Zobaczcie same, w jaki sposób te produkty testowali najmłodsi >>>

Konferencja poświęcona serii Fun For Everyone odbyła się w Sali Zabaw Fikołki w warszawskiej Arkadii 26 października.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz