One zdecydowały się na karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym. Dlaczego? [FOTO]

Powodów jest naprawdę wiele...

karmienie butelką

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia niemowlęcia i kontynuację karmienia piersią do 2. roku życia lub dłużej, przy jednoczesnym rozszerzeniu diety dziecka. Jak pokazał raport "Karmienie piersią w Polsce Raport 2015" w ramach kampanii Mleko Mamy Rządzi, zdecydowana większość (87%) przyszłych mam o tym wie i deklaruje chęć naturalnego karmienia. Choć po porodzie aż 98% mam zaczyna karmić swoje dzieci piersią, po 6 tygodniach robi to już zaledwie 46%.

Warto wiedzieć, że laktacja u każdej świeżo upieczonej mamy przebiega nieco inaczej. Zarówno mamy po naturalnym porodzie, jak i mamy po cesarskim cieciu mogą mieć problemy z przystawieniem maluszka i laktacją. Nie bez znaczenia jest fakt, że mamy są wręcz bombardowane reklamami telewizyjnymi dotyczącymi mleka modyfikowanego, lekarze pediatrzy bardzo często, zamiast wysłać mamę do doradcy laktacyjnego, przepisują właśnie mleko modyfikowane. Wiele maluszków jest dokarmianych już w szpitalu zaraz po porodzie.

Mamy nie wiedzą, jak mogą pobudzić laktację, jak przystawić dziecko do piersi i jak walczyć o naturalne kamienie, gdy hormony i zmęczenie dają się we znaki. Są mamy, dla których kamienie piersią to stres i droga przez mękę, ale każda mama powinna mieć świadomość, że może liczyć na pomoc - pomoc lekarzy i położnych, niestety często tego brakuje. Każda młoda mama powinna być świadoma i mieć łatwy dostęp do doradcy laktacyjnego, który ja wesprze w procesie laktacji.

Czytaj też: Karmienie butelką i czułość - to możliwe! >>>

Pamiętaj, jeśli masz obawy, że maluch nie przybiera na wadze prawidłowo, lub martwisz się, że masz za mało mleka, zawsze najpierw porozmawiaj z doradcą laktacyjnym, zanim zdecydujesz się na mleko modyfikowane. Jednak nigdy nie powinnaś czuć się winna, że nie jesteś w stanie karmić piersią.

Zobacz, które sławne mamy karmiły swoje dzieci mlekiem modyfikowanym i dlaczego >>>>

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Czesia
2018-09-24 12:12:28

Przy pierwszym dziecku karmiłam niestety bardzo krótko, tylko troszkę ponad 2 miesiące. Miałam problemy z ilością mleka, mimo że według położnej Mały dobrze ssał i prawidłowo go przystawiałam. Dlatego teraz z Córką spędzamy sporo czasu w łóżku na karmieniu i od początku piję też lactosan mama :) moja siostra go brała przy kryzysach laktacyjnych i pomagał w produkcji mleka. U mnie też się sprawdza, więc mogę polecić, szczególnie dla kobiet, które nie lubią smaku ... ziołowych herbatek a kochają karmel. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agucha
2018-09-02 04:19:41

Karmienie piersią jest fantastyczne i nie zrezygnowałabym z niego nie podejmując prób karmienia. Początki były trudne, ale cierpliwość + lactosan mama na wzmocnienie laktacji dały radę i karmię 8 miesiąc. Jednak dla mnie kp nie jest jedynym elementem budowania więzi z dzieckiem i miłości do niego, bo podchodząc tak do tematu - co mają zrobić ojcowie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz