HALLOWEEN 2014 Dziecięce inspiracje

Stroje na Halloween to niewielki kłopot w przypadku większych dzieci. Ale jak wystroić niemowlę? Mamy dla Was kilka pomysłów znalezionych w sieci.

halloween

Halloween to zwyczaj, który w naszym kręgu kulturowym wciąż budzi kontrowersje. Sięga tradycją czasów starożytnych, a najbardziej zakorzenił się w latach czterdziestych ubiegłego wieku w krajach Ameryki Północnej. Przywędrował tam z Irlandii, w której już w czasach celtyckich odbywały się parady w dzień Samhain (kiedy to żegnano lato, witano zimę i obchodzono święto zmarłych). Kościoły chrześcijańskie nie akceptując zwyczajów gloryfikujących złe duchy, czarownice i demony, próbowały wyprzeć Halloween wprowadzając Dzień Zaduszny.

Bardzo szybko zwyczaj Halloween rozprzestrzenił się na zachodnią Europę, aż w końcu, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku dotarł także do Polski. U nas nie jest jeszcze tak, jak w USA czy w Anglii, że 31 października wszyscy wpadają w szał halloweenowych zabaw, ale daje się zauważyć z roku na rok, że coraz częściej na parapetach okien wielu domów pysznią się podświetlone dynie i powoli zaczynamy ulegać pociągającemu urokowi przebieranek i strachów.

Oczywiście wielu z nas trudno jest oswoić się z wydźwiękiem tych, nie do końca przystających do polskiej, katolickiej kultury, zwyczajów, ale trzeba przyznać, że jest w tym szaleństwie coś, co pomaga nam zdystansować się od spraw ostatecznych - oswoić z ich otoczką i z większym dystansem spojrzeć na niezbyt przyjemne, ale tak ludzkie zjawiska - a wszystko to - z dużą dawką humoru.

Najbardziej oczywiste jest, że nie tyle nas, dorosłych, bawią te wszystkie "strachy na lachy", ale jest to przede wszystkim ogromna frajda dla naszych pociech.

Jeśli jesteś Mamą, która w tym roku przygotowuje się na halloweenowe party, zajrzyj do naszej galerii na następnych stronach, w której znajdziesz urocze, śmieszne (czasem też lekko przerażające!) stroje na Halloween dla osesków. Są naprawdę słodkie!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz