Heroiczna akcja ratowania dziecka ciężarnej, która została ranna w wyniku wybuchu bomby w Syrii [FOTO+VIDEO]

Wojna domowa w Syrii pochłonęła już 300 000 ludzi. Nikt nie liczy dzieci, które nie zdążyły się urodzić.

wojna w syrii

Aleppo po miasto w północno-zachodniej Syrii. Mieści się zaledwie 50 kilometrów od granicy z Turcją. Od 5 lat toczy się tam wojna domowa. Po jednej stronie konfliktu stoją wojska prezydenta Syrii Baszara el-Asada, wspierane przez rosyjską armię. Po drugiej – rebelianci, którzy nie chcą się poddać. Od 2012 roku miasto jest podzielone na zwolenników i przeciwników obu stron.

Od początku wojny zginęło tam ponad 300 tysięcy ludzi, a miliony zostały zmuszone do opuszczenia domów i przeniesienia się w inne miejsce. Ci, którzy zostali są w centrum działań wojennych, a nad ich głowami przez całą dobę przelatują bomby.

Te szpitale, które nie zostały zniszczone są przeciążone. Miasto zostało otoczone i odcięte od świata, więc nie ma możliwości przetransportowania rannych do innych placówek. W takich właśnie warunkach toczyła się heroiczna walka o życie pewnego noworodka.

Mayissa trafiła do szpitala w 9. miesiącu ciąży, ranna w wyniku wybuchu bomby. Lekarze zostali zmuszeni do wykonania cesarskiego cięcia, by uratować życie jej i dziecka. Wszystko zostało nagrane, a video łamie serce. Maluszek przychodzi na świat, ale nie oddycha. Przez kilkanaście minut lekarze robią wszystko, by przywrócić funkcje życiowe dziecka. Nie poddają się mimo tego, że sytuacja wydaje się beznadziejna.

Właśnie wtedy dzieje się coś niesamowitego. Ktoś dostrzega ruch brzuszka w okolicach nieodciętej jeszcze pępowiny. W lekarzy wstępuje nadzieja, że dziecko da się jeszcze uratować. Kilka minut później maluszek otwiera oczy, a po sali roznosi się jego płacz. Nikt nie lubi, kiedy dzieci płaczą, ale teraz ten płacz jest najpiękniejszym dźwiękiem, jaki można usłyszeć.

Zobacz zdjęcia i nagranie z tej emocjonującej akcji ratowania życia niewinnego dziecka i jego matki.

kp

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-10-08 07:44:56

re: Heroiczna akcja ratowania dziecka ciężarnej, która została ranna w wyniku wybuchu bomby w Syrii [FOTO+VIDEO]

Pierwsze zdjęcie oraz drugie pokazuje właśnie późniejsze komplikacje rozwojowe stawów biodrowych.. :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz