Historie porodowe Supermam

Z powodu rzadkiej wady wrodzonej - podwójnej macicy, Justyna miała zagrożoną ciążę i urodziła swojego synka przedwcześnie.

dzidzia

11 sierpień 2013 roku. Tego dnia ujrzałam dwie upragnione kreseczki na teście ciążowym. Po półrocznych staraniach udało się :).Test był tylko potwierdzeniem tego czego byłam pewna, gdyż okres spóźniał mi się dwa tygodnie :).

Mimo tego iż wiedziałam o ciąży, zdecydowałam się pracować tak długo jak będę mogła. Patrząc z perspektywy czasu zrozumiałam jak bardzo się myliłam.

Był 24 września, dwa dni po moich urodzinach i dokładnie pół roku po śmierci mojego tatusia, trwał 12 tc. Obudziłam się cała zakrwawiona, jakbym dostała bardzo obfitą miesiączkę. Cała piżama, pościel, łóżko... były przesiąknięte żywo-czerwoną krwią. Załamałam się, byłam przekonana że straciłam ten mały cud. Narzeczony szybko pomógł mi się ubrać i ruszyliśmy w drogę do szpitala Wojewódzkiego.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aaa
2015-01-02 20:15:20

re: Historie porodowe Supermam

Mój Synek też jest wcześniakiem, też późno zaczął siadać i raczkować, dokładnie jak skończył rok, zaczął chodzić jak miał 1,5 roku. Nigdy żaden lekarz nie mówił że przez to jest lub może być opóźniony w rozwoju. Oczywiście były kontrole u specjalistów, rehabilitacja przez rok. Zawsze lekarze mówili że wcześniaki uczą się wszystkiego później. Wiem z doświadczenia że są różni lekarze, chłopczyk ode mnie z rodziny też miał wpisane w książeczce że jest l ... ekko opóźniony, było to w okresie niemowlęcym. Teraz to zdrowy chłopczyk i wcale nie jest opóźniony. Więc wierzę że i mały Nataniel z historii dogoni rówieśników i będzie bardzo mądrym chłopczykiem. Ta historia podobna do mojej, choć moja była jeszcze bardziej skomplikowana i po części niestety tragiczna. Może kiedyś i ja zdecyduję się na opisanie mojej ciąży, walki i porodu... Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-11-29 15:13:39

re: Historie porodowe Supermam

Dziękuję za opublikowanie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2014-11-28 13:42:44

re: Historie porodowe Supermam

Podziwiam takie mamy. Sama przeszłam podobną historię ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz