Historie porodowe Supermam - konkurs z marką SKARB MATKI

O swoim porodzie opowiada nam dziś Alicja, której córeczka przyszła na świat w belgijskim szpitalu. Historia bardzo świeża, bo sprzed półtora miesiąca i bardzo emocjonująca. Działo się dużo i było bardzo niebezpiecznie. Przeczytajcie, jaki był finał.

mama

22 lipca 2014...

...przedstawiam moją historię porodu.

Pozdrawiam, Alicja (nazwisko do wiadomości redakcji)

Dzień porodu wyznaczono mi na 25 czerwca 2014, jednak już miesiąc wcześniej bardzo pragnęłam, żeby mieć już to za sobą... Od zawsze bałam się szpitali, widoku krwi i nie umiałam sobie wyobrazić jak ja mam urodzić...

Ciąża przebiegała prawidłowo, jednak w ostatnim trymestrze zaczęłam strasznie tyć i okazało się, że jest cukrzyca ciążowa. Niby to nic takiego, bo zdarza się często i szybko przechodzi po porodzie, jednak ja miałam wrażenie, że u mnie objawia się ze zdwojoną siłą, moje nogi, stopy osiągnęły rozmiary słonia. Rozmiar butów z 38 zmieniłam na 41... Koszmar... No ale nic.

Miałam już dość tej końcówki. Dziecko od dłuższego czasu ułożone było tak, że wszystko wskazywało na poród naturalny, i na taki się nastawialiśmy. Termin minął a ja nic nie czułam. Lekarz stwierdził, że czekamy jeszcze tydzień, nie dłużej bo mała rośnie szybko i jest dość duża i że później ciężko mi będzie urodzić. Minął tydzień a u mnie nadal nic, pojawiały się skurcze ale takie lekkie i nieregularne.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-08-09 20:41:43

re: Historie porodowe Supermam - konkurs z marką SKARB MATKI

Miałam 16 lat gdy zaszłam w ciążę, 17 gdy rodziłam. Bałam się, że nikt mi nie pomoże ze względu na mój wiek (bo słyszałam takie historie). Było ciężko ale rano po całonocnym cierpieniu dostałam kroplówkę na rozwarcie i urodziłam Córcie bardzo szybko :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
2014-08-08 14:14:54

re: Historie porodowe Supermam - konkurs z marką SKARB MATKI

Ja tez rodziłam w belgi i niezrozumiem dlaczego tak długo zwlekalas z zastezykiem przeciw bólowym przecież tu odrazu jak tylko poprosisz o znieczulenie przychodzi anastezjolog

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ala
2014-09-22 23:09:59

Ja nie zwlekałam bo od początku błagałam o znieczulenie. Jeśli rozwarcie postępuje to owszem moga je zastosować. U mnie był brak postępu w rozwarciu o 18 bylo na poltora cm i dopiero przed 4 rano nagle zwiekszylo sie do 3 cm wiec widzieli, że postępuje i dopiero wtedy podali epidural.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-10-28 23:33:50

Due to the fact of a lot of steps that has to occur for efficient digestion, it can be no shock that plenty of people really have to get a digestive nutritional supplement that can help retain anything running conveniently -- and it truly is even less difficult to determine why selecting the best digestive health supplement is absolutely significant. http://barton-trade.com/contact.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz