Idealne piersi u karmiącej mamy - porady i wskazówki

Czy karmienie piersią i zachowanie atrakcyjnego wyglądu biustu jest osiągalne? Jeśli zastosujesz się do kilku poniższych rad – nie będziesz w tej kwestii narzekać!

matka

Wiele kobiet uważa, że piersi po okresie karmienia zazwyczaj przestają dobrze wyglądać – stają się obwisłe, mniej jędrne i pojawia się na nich siateczka rozstępów. Niektóre mamy rezygnują więc całkowicie z naturalnego karmienia i pozbawiają swoje maluchy najlepszego dla nich pokarmu. Robią to jednak niesłusznie, ponieważ karmienie nie ma negatywnego wpływu na ich biust. Do pogorszenia stanu piersi przyczynia się za to sama ciąża, dlatego należy zatroszczyć się o nie jak najwcześniej. Systematyczność i wytrwałość może być nieco uciążliwa, jednak efekty staną się szybko widoczne!

Kosmetyki i masaż

Piersi zaczynają się powiększać od początku ciąży, bo wydzielane w tym okresie hormony powodują rozrost komórek gruczołowych oraz rozluźnienie tkanki łącznej. Ich objętość wzrasta jeszcze bardziej w końcowych miesiącach, kiedy zwiększa się także rozmiar gruczołu mlekowego. Do tego w czasie ciąży przyszła mama miewa różne zachcianki kulinarne, nie przejmując się zbytnio przybieraniem na wadze. Jest do duży błąd, ponieważ jeśli kobieta w stanie błogosławionym utyje zbyt dużo – jej biust powiększy się nadmiernie. Stąd już tylko krok do nieestetycznie rozciągniętej skóry na piersiach oraz sinoczerwonych rozstępów. Niezwykle ważne zatem, aby przyszła mama starała się kontrolować swoją wagę i w czasie ciąży utyła jedynie do około 10-12 kilogramów.

Wskazane jest także, aby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie nawilżających i ujędrniających balsamów do piersi, które znacznie poprawią elastyczność tej części ciała. W aptece dostępne są kremy, które można bezpiecznie stosować w okresie ciąży.

Dobrym pomysłem na poprawienie kondycji biustu jest także delikatny hydromasaż. Podczas kąpieli opłukuj piersi kolistym ruchem na zmianę raz ciepłą, raz chłodną wodą, a strumień wody kieruj na boki i ku górze. Pobudzi to krążenie krwi, co w efekcie poprawi sprężystość skóry. Możesz także po kąpieli delikatnie wymasować biust dłonią – jedną z piersi podtrzymaj ręką, aby ją nieco odciążyć, a drugą delikatnie głaszcz w kierunku pachy. Ważne, aby ruchy dłoni były miękkie i delikatne, w żadnym wypadku nie stosuj siły i nadmiernego uciskania.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz