Ile kosztuje wychowanie dziecka?

W dzisiejszym świecie posiadanie potomstwa to iście luksusowa zachcianka.

dziecko

Decyzja o posiadaniu dziecka staje się w dzisiejszych czasach coraz trudniejsza. I wcale nie chodzi tutaj o kwestie związane z wychowaniem, lecz oobawy, czy uda nam się utrzymać finansowo kolejnego członka rodziny. Nic dziwnego, posiadanie potomstwa staje się ostatnio przywilejem jedynie dla bogatych.

Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że dziecko to swoista „skarbonka bez dna”. Gdy się urodzi, wydajemy mnóstwo pieniędzy na wózek, łóżeczko i inne sprzety. Później dochodzi comiesięczne kupowanie kolejnych paczek pampersów, chusteczek, kaszek i mleka. Nie wspominając już o specjalnych zupkach w słoiczkach, które kosztują fortunę.

 

 

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Martha
2013-08-07 21:53:11

re: Ile kosztuje wychowanie dziecka?

Co za beznadziejny tendencyjny artykuł... płytki jak nie wiem co...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama
2013-08-07 17:07:13

re: Ile kosztuje wychowanie dziecka?

Z tego co ja pamiętam to my nie byliśmy wychowywani na słoiczkach i gotowych daniach, które są dużo droższe a rodzice kupują je dla ułatwienia sobie życia. Poza tym moi rodzice jak decydowali się na dziecko to nie patrzyli na kwestie finansów. Wcale nie było im łatwiej niż mi teraz. Mieszkanie na pokoju z dzieckiem, praca, praca i jeszcze raz praca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama trójki dzieci
2013-08-07 14:21:43

re: Ile kosztuje wychowanie dziecka?

Ale nie zawsze można kupić książki używane, np.: w tym roku dzieci które pójdą do klasy 5 szkoły podstawowej musza kupić nowe książki bo zmienił się program nauczania.... Ja mam bliźniaki i wysłanie dzieci do żłobka kosztuje miesięcznie 800 zł, państwo w żaden sposób nie pomaga przy wychowywaniu dzieci. Wszystkie artykuły są bardzo drogie...i Uważam że mając dziecko to naprawdę luksus

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A
2013-08-07 14:07:59

re: Ile kosztuje wychowanie dziecka?

Takie wychowanie to faktycznie tylko przez bogatych i mogacych sobie na to pozwolić. Bo przeciętny rodzic w pozniejszym okresie wychowania np kupi książki używane a nie nówki za ok 700zł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz