I Komunia Święta - jaki to wydatek dla rodziców?

Temat Komunii nie cichnie, bo już za chwilę odbędzie się ten wielki dzień. Jaki to wydatek dla rodziców?

komunia

Komunia to ogromne przeżycie dla dzieci, ogromny wysiłek organizacyjny dla całej parafii i całej rodziny i... ogromny wydatek dla rodziców?

Ile tak naprawdę rodzice wydają na organziację komunii dla dziecka?

Tak naprawdę wszytsko zależy od wielu czynników.

Strój

Sukienka, garnitur czy alby są uzależnione od decyzji księdza i rodziców dzieci, które przystęują do komunii. Jeśli rodzice decydują się na jednakowe stroje albo jeśli decydują się na alby, to koszt jest dużo niższy i wynosi średnio od 300 do 700 zł. Natomiast sukienki i garnitury to już niemalże koszt weselny, ponieważ zdarza się, że za sukienki komunijne i garnitury rodzice płacą po około 2 tys. zł. Średnia kwota wynosi około 1500 zł.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Barbara
2018-05-23 23:54:10

odp

20 lat temu i wcześniej po mszy pierwszokomunijnej szło się do domu, bo tam odbywała się uroczystość. Dzisiaj nawet ci, którzy mają duże domy i śmiało mogliby urządzić przyjęcie u siebie, często wybierają lokal. Ja nawet brałam pożyczkę w wonga żeby wszystkie wydatki zgrać w czasie. To głównie ze względów organizacyjnych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Barbara
2018-05-05 23:56:10

odp

Kwoty wydawane przy okazji Pierwszej Komunii robią wrażenie. Tym bardziej, jeśli nie wkalkulowałeś ich w rodzinny budżet, a konta oszczędnościowe świecą pustkami. Oczekiwania członków rodziny, zazwyczaj wcale nie ułatwiają pokonania tego finansowego wyzwania. Ja sięgnęłam po pożyczkę w wonga żeby podołać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz